Washington Wizards pocieszyli polskiego kibica. Zadedykowali mu zwycięstwo

Washington Wizards pokonali w czwartek New York Knicks. Klub postanowił zadedykować wygraną młodemu kibicowi z Polski, który w środę ze łzami w oczach oglądał porażkę Wizards w Filadelfii.

Maciej Kwiatkowski
Facebook

Washington Wizards prowadzili już różnicą 27 punktów w wygranej u siebie rywalizacji z New York Knicks 119:112. Zaliczający bardzo dobry sezon Marcin Gortat rzucił 16 punktów i miał 8 zbiórek, a do gry po trzech spotkaniach przerwy wrócił drugi strzelec zespołu Bradley Beal, który zdobył 18 punktów.

Po zwycięstwie oficjalny Twitter Wizards postanowił zadedykować wygraną młodemu Kevinowi. Polak w środę przyszedł ze swoją mamą na przegrany mecz Wizards z Philadelphia 76ers i w trakcie czwartej kwarty kamery telewizji CSN uchwyciły go, jak siedzi na trybunach i płacze.

Po przegranej Gortat przeprosił małego polskiego fana za porażkę i styl, w jakim doznali jej Wizards. W czwartek przed meczem z Knicks trener Wizards Scott Brooks ganił swój zespół za wysiłek "poniżej krytyki". Nie mógł już narzekać na swoich graczy po wyraźnym zwycięstwie z drużyną z Nowego Jorku.

W kolejny meczu Wizards zmierzą się w sobotę u siebie z Miami Heat. Obie drużyny mają identyczny bilans 3-8. Dla Gortata będzie to starcie z centrem Hassanem Whiteside'a, który jest nr 1 NBA w zbiórkach i nr 2 w blokach.

Czy Washington Wizards rozpoczną w sobotę serię zwycięstw?