BLK: Renee Montgomery show! Amerykanka zbiła CCC!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Koszykówka / zdjęcie ilustracyjne
WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Koszykówka / zdjęcie ilustracyjne

CCC Polkowice miało się odrodzić po przerwie reprezentacyjnej. Nie pozwoliła na to Renee Montgomery. Na opisanie jej występu wprost brakuje słów, a to dało Basketowi 90 Gdynia wygraną 93:76.

W drugiej kwarcie 16, w trzeciej 19, a w całym meczu aż 37 punktów! Renee Montgomery dała prawdziwy popis gry w Polkowicach. Trafiła aż dziewięciokrotnie zza łuku i niemal sama pogrążyła Pomarańczowe w kryzysie.

CCC przegrało czwarty mecz z rzędu w PLK, siódmy z rzędu łącznie z Euroligą i czwarty kolejny od czasu, gdy trenerem został Stefan Svitek. Ten jeszcze nie zaznał zwycięstwa po objęciu stanowiska.

Montgomery punktowanie zakończyła po trzech kwartach. W czwartej już nie angażowała się tak bardzo. Jej drużyna prowadziła już nawet różnicą 23 oczek i ona sama mogła nieco odpuścić.

Nieocenionym wsparciem dla amerykańskiej gwiazdy była Jelena Skerovic, autorka 14 punktów i 11 asyst.

Pozytywy dla CCC? W końcu niezły występ w ofensywie, bowiem udało się zdobyć aż 76 punktów. O defensywie trudno coś powiedzieć. 21 oczek zaliczyła Isabelle Harrison, a 12 asyst rozdała Mariona Ortiz.

Dla gdynianek była to trzecia wygrana z rzędu. Trzecia od momentu, w którym do drużyny dołączyła Renee Montgomery.

CCC Polkowice - Basket 90 Gdynia 76:93 (20:18, 26:33, 17:28, 13:14)

CCC: Harrison 21, Rezan 10, Ortiz 10 (12 as), W. Musina 9, R. Musina 9, Idziorek 7, Gala 5, Urbaniak 5, Leciejewska 0.

Basket 90: Montgomery 37, Grigalauskyte 16, Skerovic 14 (11 as), Rembiszewska 10, Miłoszewska 7, Swords 6, Jakubiuk 3, Puss 0, Podgórna 0, Stawińska 0.