NBA: Wizards po dogrywce lepsi od Kings, 10 punktów Marcina Gortata

Szósty mecz w tym sezonie wygrali koszykarze Washington Wizards, którzy po dogrywce pokonali Sacramento Kings 101:95. Marcin Gortat zdobył 10 punktów i miał siedem zbiórek.

Jacek Konsek
PAP/EPA / JIM LO SCALZO

36 minut na parkiecie przebywał Marcin Gortat, który zapisał na swoim koncie 10 punktów (4/6 z gry), siedem zbiórek (najmniej w całym sezonie) i trzy bloki. Polak cieszył się z wygranej, lecz nie miał wiele do powiedzenia w starciu ze swoim vis a vis - DeMarcus Cousins był królem strefy podkoszowej, zdobywając 36 punktów i zbierając aż 20 piłek!

Co ciekawe, Gortat otrzymał w drugiej kwarcie przewinienie techniczne, pierwsze w tym sezonie. Sędzie Tony Brothers uznał bowiem, że Polak, który przewrócił się na parkiet i trzymał za twarz, symulował faul.

Washington Wizards popełnili aż 24 straty, lecz ostatecznie odnieśli szósty triumf w bieżących rozgrywkach. Głównie dzięki fantastycznej formie strzeleckiej Bradley'a Beala, który zapisał na swoim koncie 31 punktów, w tym 7/13 za trzy. 19 punktów, 11 asyst, ale także 11 strat miał John Wall, który mógł przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Czarodziei jeszcze w czwartej kwarcie.

W dogrywce Rudy Gay trafił za trzy, ale tym samym odpowiedział Beal. Swoje punkty dołożyli Wall i Morris, dzięki czemu Wizards odnieśli cenne zwycięstwo. Z bilansem 6-10 zajmują jednak nadal odległe, 11. miejsce na Wschodzie.

Golden State Warriors wygrali 12. mecz z rzędu! Tym razem ich ofiarą okazali się koszykarze Atlanty Hawks, którzy przegrali w Oakland 100:105. Tercet Curry-Thompson-Durant zdobył 70 punktów dla gospodarzy.

Czy Russell Westbrook ma szansę stać się drugim w historii graczem, który zakończy sezon ze średnimi na poziomie triple-double? Jest to bardzo możliwe, patrząc jak spisuje się lider Oklahomy City Thunder. Po miesiącu rozgrywek notuje przeciętnie 30,9 punktu, 11,3 asysty i 10,3 zbiórki.

W poniedziałkowym meczu przeciwko New York Knicks Russ zapisał na swoim koncie 27 punktów, 18 zbiórek i 14 asyst. Już do przerwy miał 14 pkt, 10 as i 9zb! Jego Thunder ostatecznie triumfowali 112:103, a świetną zmianę z ławki dał Enes Kanter - 27 punktów i 10 zbiórek przy skuteczności 12/17 z gry.