Łukasz Bonarek: Jest pewien niedosyt

Rosa Radom była bardzo blisko odniesienia czwartego zwycięstwa w Basketball Champions League. Ostatecznie minimalnie przegrała z liderem grupy C, Neptunasem Kłajpeda (63:66). - Czuliśmy, że możemy wygrać ten mecz - mówi Łukasz Bonarek.

Piotr Dobrowolski
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski
W środowy wieczór Rosa Radom do samego końca dzielnie walczyła z KK Neptunasem Kłajpeda. Minimalnie przegrała 63:66 z liderem grupy C Basketball Champions League. Dla wicemistrzów Polski była to czwarta porażka w rozgrywkach, wskutek czego spadli na szóste miejsce w tabeli.

- Jest pewien niedosyt, bo przegraliśmy w samej końcówce. Zagraliśmy całkiem dobre zawody i czuliśmy, że możemy wygrać ten mecz - podkreśla Łukasz Bonarek. W drugiej kwarcie podopieczni Wojciecha Kamińskiego z nawiązką odrobili bowiem dziesięciopunktową stratę, a w pewnym momencie prowadzili nawet pięcioma "oczkami".

Wydaje się, że Rosa wraca na właściwe tory. Po bardzo pewnym zwycięstwie na niezwykle gorącym terenie z Energą Czarnymi (83:70) w Polskiej Lidze Koszykówki, w środę była bardzo blisko sprawienia nie lada sensacji na międzynarodowej arenie.

- Powodem do optymizmu może być to, że zagraliśmy ostatnio dwa dobre mecze, w Słupsku, jak i w Kłajpedzie. Jest parę błędów do poprawy, ale mam nadzieję, że po tych meczach ustabilizujemy nasza formę - zaznacza skrzydłowy.

Na Litwie zagrał 19 minut, bardzo dużo w porównaniu z występami na krajowym czy europejskim podwórku. W tym czasie zdobył cztery punkty, miał trzy zbiórki, tyle samo przechwytów i dwie asysty. - Cieszę się z tego, że otrzymałem więcej minut, starałem się pomagać drużynie, jak tylko mogłem - komentuje 23-latek.

W barwach radomskiego zespołu z bardzo dobrej strony zaprezentował się Jordan Callahan, który zapisał na swoim koncie 13 "oczek" i był drugim najlepszym strzelcem swojej ekipy. - Widać, że nabiera pewności siebie, z dnia na dzień coraz lepiej zgrywa się z drużyną. W meczu trafił parę ważnych rzutów. Liczymy na jego jeszcze lepsze występy - mówi o grze Amerykanina Bonarek.

Czy Łukasz Bonarek powinien otrzymywać więcej minut od Wojciecha Kamińskiego?