AZS miał ograniczone pole manewru. Kontuzja Piotra Stelmacha

AZS Koszalin w spotkaniu z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski (60:65) musiał sobie radzić bez Piotra Stelmacha. Kapitan akademików zmaga się z urazem. Decyzją sztabu szkoleniowego pozostał w domu.

Karol Wasiek
PAP / Darek Delmanowicz
Piotr Stelmach, kapitan koszalińskiego zespołu, w tym sezonie przeciętnie zdobywa 8 punktów na mecz. Jest ważną postacią w układance Piotra Ignatowicza. Przed spotkaniem z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski nabawił się jednak kontuzji i decyzją sztabu szkoleniowego pozostał w domu.

Brak Stelmacha, ale także Igora Wadowskiego (grypa żołądkowa) był mocno odczuwalny w grze koszalińskich akademików. Koszykarze Piotra Ignatowicza przez cały mecz prowadzili wyrównaną walkę z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski (60:65), ale w końcówce zabrakło im sił. Drugą połowę koszalinianie przegrali 27:38.

Szkoleniowiec AZS-u Koszalin miał ograniczone pole manewru. Na parkiecie pojawiło się łącznie dziewięciu koszykarzy, ale Alvin Brown i Przemysław Wrona spędzili razem zaledwie 10 minut. To spowodowało, że liderzy musieli grać bardzo długo. To odbiło się na ich postawie w końcowych minutach meczu.

Darrell Harris na parkiecie spędził ponad 38 minut, Kenneth Manigault - 32, z kolei Remon Nelson - 29. Najlepiej z tego grona wypadł ostatni, który zdobył 19 punktów i miał pięć asyst. To on trzymał AZS w grze.

Czy z Piotrem Stelmachem w składzie AZS wygrałby w Ostrowie Wielkopolskim?