BWBL: Energa Toruń nadal niepokonana!

Toruńska Energa nie ma sobie równych w Baltic Women's Basketball League. We wtorek i środę ekipa z Grodu Kopernika dwukrotnie rozgromiła Horizont Mińsk i zachowała miano niepokonanych odnosząc szóste i siódme zwycięstwo z rzędu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Energa Toruń straciła ważne ogniwo WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Energa Toruń straciła ważne ogniwo

Dwa dni, dwa mecze i tyle samo zwycięstw. Podopieczne Algirdasa Paulauskasa podniosły się po dotkliwej porażce ligowej we Wrocławiu i zachowały miano niepokonanych na europejskich parkietach. W triumfach nie przeszkodził nawet brak Julie McBride.

Wtorkowe starcie nie dostarczyło wielkich emocji. Katarzynki szybko przejęły inicjatywę, nie do zatrzymania była Darxia Morris i już przed przerwą Energa prowadziła 44:19.

Rywalki z Białorusi podreperowały nieco wynik w ostatniej ćwiartce, którą wygrały różnicą 10 oczek, jednak ostateczny wynik i tak był bardzo korzystny dla torunianek, które wygrały aż 76:58.

Harris zakończyła to starcie z dorobkiem 17 oczek, 13 dołożyła Julia Adamowicz, a okazałe double-double zaliczyła Weronika Gajda.

W środowym meczu nerwowo było tylko do połowy drugiej kwarty. Wtedy to Katarzynki straciły już Kelley Cain, która "łapiąc" przewinienie techniczne wyczerpała limit przewinień i właśnie w tej części zakończyła już swój udział w meczu. Wtedy Energa miała zaledwie 3 oczka przewagi.

Strzelecki popis dała jednak Gajda i to ona jest główną autorką siódmej wygranej torunianek w BWBL. Leworęczna rozgrywająca zaliczyła aż 27 punktów, a Energa wygrała ostatecznie 74:55.

Warto dodać, że Darxia Morris została wybrana MVP listopada Baltic Women's Basketball League. W miesiącu tym jej średnie sięgnęły poziomu 19 punktów, 5,3 zbiórki, 4,7 asysty i dwóch przechwytów na mecz.