Euroliga: CCC na dnie! Przegrało z Hatay mecz drużyn bez zwycięstwa

To miał być mecz na przełamanie się w Eurolidze. Do Polkowic zawitała turecka ekipa Hatay BB, które do tej pory jeszcze nie wygrała. W starciu z CCC zdołała jednak zmienić ten stan rzeczy triumfując 64:54.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP/EPA

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie finisz meczu z tureckim zespołem fani Pomarańczowych. Ekipa spod znaku CCC tradycyjnie jednak miała olbrzymie problemy w ofensywie. W decydującej kwarcie zdobyły zaledwie 6 punktów, a to przekreśliło ich marzenia na pierwszy triumf w Eurolidze.

Po trzech kwartach gry podopieczne Marosa Kovacika przegrywały 48:50, więc drzwi do pierwszej wygranej były otwarte niemal na oścież. W 33 minucie Hatay prowadziło 57:50 i przez cztery kolejne minuty nie zdołały zdobyć punktu.

Pomarańczowe z tej okazji jednak nie skorzystały, bowiem... odpowiedziały dokładnie tym samym. W finałowych minutach CCC wykorzystało zaledwie 3 z 12 rzutów z gry i popełniło 5 strat.

Kolejne dobre zawody za kadencji Kovacika rozegrała Isabelle Harrison. Po 11 oczek dołożyły siostry Misiny, jednak trafiły zaledwie siedem razy przy aż 22 próbach.

Po stronie przyjezdnych z bardzo dobrej strony pokazała się Natalie Hurst i Courtney Paris. Pierwsza okazała się najskuteczniejszą koszykarką meczu, a druga do 17 oczek dołożyła 12 zbiórek, w tym aż sześć w ataku.

Ważnym wydarzeniem meczu był na pewno symboliczny powrót do gry Angeliki Stankiewicz, która wraca do gry po operacji kolana.

CCC Polkowice - Hatay Buyuksehir 54:64 (13:19, 14:13, 21:18, 6:14)

CCC: Isabella Harrison 16, Waleria Musina 11, Raisa Musina 11, Mariona Ortiz 8, Marija Rezan 4, Magdalena Leciejewska 4, Ewelina Gala 0, Magdalena Idziorek 0, Marta Urbaniak 0, Angelika Stankiewicz 0.

Hatay: Natalie Hurst 19, Courtney Paris 17, Katsiaryna Snytsina 14, Bahar Ozturk 9, Tugba Oral 5, Jovana Popović 0, Aristea Magklara 0, Dragana Stanković 0, Devran Tanacan Bostanci 0, Gamze Takmaz 0.