Koncertowy finisz Stelmetu! Mistrz wygrał w Lublinie

Stelmet miał koszmarny początek meczu, ale za to wyborny finisz. Zielonogórzanie w ostatniej kwarcie wręcz znokautowali Start Lublin, który wcześniej dzielnie stawiał opór. To trzecie zwycięstwo z rzędu mistrzów Polski.

Patryk Kurkowski

Po pierwszych minutach można było przecierać oczy ze zdumienia. Obrońcy tytułu ostatnio są w dobrej formie, wygrywają w świetnym stylu, a w Lublinie zanotowali falstart. I to poważny, bo trwający cztery minuty. Tak długo gracze Artura Gronka  nie mogli skutecznie sforsować obrony rywala i trafić do kosza. Tymczasem na tablicy wyników było już 11:0.

Ale nieważne jak zaczynasz, lecz jak kończysz. A koniec w wykonaniu mistrzów Polski był po prostu fantastyczny. W ostatniej kwarcie drużyna z Winnego Grodu funkcjonowała na najwyższych obrotach - znakomicie broniła i trafiała na wysokiej skuteczności, powiększając swoją przewagę nad przeciwnikiem.

Stelmet nie zwalniał tempa i nie odpuszczał, dzięki czemu zapewnił sobie okazały triumf. Dokładnie taki, jakiego spodziewano się po obrońcach tytułu, będących w dodatku w wysokiej formie. Z tak dysponowanym zespołem niemal wszystkie drużyny miałyby ogromne problemy. Mistrz przy okazji wspina się w ligowej tabeli. Aktualnie zajmuje trzecie miejsce.

W Lublinie znakomicie zagrał Przemysław Zamojski. Do 29-letniego koszykarza można mieć nierzadko pretensje o skuteczność, ale tym razem nie zawiódł. Reprezentant Polski trafił 5 z 8 rzutów z gry oraz oba osobiste. Był pewnym punktem Stelmetu, a ostatecznie na jego koncie znalazło się 16 punktów. Oprócz niego dobre zawody rozegrał Vladimir Dragicević, autor 12 punktów.

W Starcie najlepiej zagrał Stefan Balzamović. Serb był bezbłędny na linii rzutów wolnych, a w próbach z gry wiodło mu się różnie. Poza tym 27-letni zawodnik nieźle zbierał. Ogółem zgromadził 19 punktów, 7 zbiórek, 2 asysty, 4 straty oraz przechwyt. Nieźle spisał się Michał Jankowski, który trafiał na dobrej skuteczności i zakończył zawody z dorobkiem 11 punktów.

TBV Start Lublin - Stelmet BC Zielona Góra 63:85 (17:14, 19:29, 17:15, 10:27)

TBV Start: Balmazović 19, Jankowski 11, Peterson 8, Kowalski 7, Kellogg 6, Dłoniak 5, Ciechociński 4, Wiggins 2, Trojan 1, Małecki 0.

Stelmet BC: Zamojski 16, Gruszecki 13, Dragicević 12, Kelati 9, Vaughn 8, Florence 7, Moore 6, Hrycaniuk 6, Djurisić 4, Koszarek 2, Zywert 2.

Czy Stelmet BC Zielona Góra zdobędzie kolejne mistrzostwo?