Niespodzianka w Siedlcach. SKK wygrywa po dogrywce

Podopieczni Teohara Mollova sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom. W 14. kolejce I ligi SKK Siedlce pokonał po dogrywce GTK Gliwice 85:80.

Jakub Artych

To był bardzo ciekawy i emocjonujący mecz. Faworytem był GTK Gliwice, który walczy w tym sezonie o czołowe lokaty w I lidze. Koszykarze z Siedlec, mimo kilku osłabień byli jednak równorzędnym rywalem dla GTK. Braki kadrowe podopieczni trenera Teohara Mollova nadrobili wielką ambicją i determinacją do ostatniej minuty meczu.

Początek starcia należał do gości ze Śląska, którzy mieli w swoim składzie świetnie dysponowanego Marcina Salamonika. Były gracz Startu Lublin w sobotnim spotkaniu zdobył aż 31 punktów (11/13 z gry) oraz zebrał dziewięć piłek. Dzięki jego świetnej postawie podopieczni Pawła Turkiewicza utrzymywali minimalne prowadzenie nad SKK.

Koszykarze SKK zagrali bez Rafała Sobiły oraz Damiana Zaperta. Mimo ograniczonej rotacji, gospodarze dotrzymywali kroku rywalom, którzy w czwartej kwarcie byli bardzo blisko zwycięstwa. Na trzy sekundy przed końcem meczu heroiczny rzut za trzy punkty oddał jednak Marcin Pławucki, który doprowadził do dogrywki (74:74).

W dodatkowym czasie gry ekipa z Mazowsza poszła za ciosem. Bezcenne punkty dla SKK zdobywali Kamil Czosnowski oraz Damian Szymczak, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Siedlec.

Obie drużyny w wielu aspektach koszykarskiego rzemiosła wypadły prawie identycznie. Największa różnica jest jednak w rzutach za jeden punkt. Podopieczni Mollova mieli w tym elemencie znakomitą skuteczność (22/27). Tego samego nie mogą powiedzieć goście z Gliwic, którzy fatalnie pudłowali (12/26).

SKK Siedlce - GTK Gliwice 85:80 (18:24, 21:15, 15:21, 20:14, d. 11:6)

SKK: Damian Szymczak 17, Rafał Król 15, Marcin Pławucki 12, Aaron Weres 12, Rafał Rajewicz 10, Łukasz Paul 8, Kamil Czosnowski 5, Rafał Stefanik 4, Marcin Nędzi 2.

GTK: Marcin Salamonik 31, Damian Pieloch 17, Aleksander Filipiak 8, Łukasz Ratajczak 8, Paweł Zmarlak 7, Marceli Dziemba 3, Kacper Radwański 2, Marcin Weselak 2, Michał Jędrzejewski 1, Dominik Rutkowski 1, Grzegorz Podulka 0.