Trwa świetna seria Stelmetu BC Zielona Góra

Znakomity okres Stelmetu BC Zielona Góra. Podopieczni Artura Gronka odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu. W 10. kolejce PLK zielonogórzanie pokonali na wyjeździe TBV Start Lublin 85:63.

Karol Wasiek
Mistrzowie Polski pod batutą Artura Gronka spisują się coraz lepiej. Stelmet BC nabiera rozpędu. O sile zielonogórskiego zespołu zaczynają przekonywać się kolejne ekipy.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni drużyna z Winnego Grodu wygrała pięć spotkań z rzędu - trzy w PLK i dwa w ramach rozgrywek Basketball Champions League.

Stelmet BC okazał się lepszy od AZS-u Koszalin, AEK Ateny, Asseco Gdynia, Banco di Sardegna Sassari i TBV Startu Lublin. W sobotę podopieczni Gronka pewnie wygrali w Lublinie 85:63.

Goście z Zielonej Góry jedynie na początku mieli problemy z rywalami. Lublinianie zaskoczyli Stelmet BC i po czterech minutach prowadzili 11:0. Z biegiem czasu mistrzowie Polski zaczęli opanowywać sytuację i jeszcze w trakcie pierwszej połowy zdołali wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca. O wysokim zwycięstwie zadecydowała ostatnia kwarta, którą goście wygrali aż 27:10.

Aż 11 zawodników Stelmetu BC zapunktowało. Najwięcej (16) padło łupem Przemysława Zamojskiego. 13 dołożył Karol Gruszecki. Zielonogórzanie grali bardzo zespołowo - 19 asyst. Popełnili tylko 10 asyst.

- Cieszy taka wygrana. Dużo podróżujemy, mamy napięty terminarz, a mimo wszystko potrafiliśmy utrzymać poziom. Pewnie wygraliśmy. Dużym ułatwieniem jest szeroka ławka, którą dysponujemy. Trener może spokojnie rotować, co powoduje, że intensywność jest utrzymana. To procentuje. TBV Start pokazał się z niezłej strony, ale byliśmy dobrze przygotowani do tych zawodów - przekonuje Karol Gruszecki.

Mistrzowie Polski nie mieli za wiele czasu na świętowanie piątego zwycięstwo z rzędu. Już w poniedziałek udają się w podróż do Niemiec na mecz z MHP Riesen Ludwigsburg.

Czy Stelmet BC Zielona Góra zdobędzie mistrzostwo Polski?