Lider PLK nie zwalnia tempa. 11. kolejna wygrana Twardych Pierników!

Liderzy Polskiego Cukru Toruń zagrali słabsze spotkanie, ale mimo tego Twarde Pierniki nadal pozostają bez porażki w PLK. W poniedziałek pokonali AZS Koszalin 79:68.

Jacek Konsek
PAP / Tytus Żmijewski

AZS Koszalin przystępował do meczu z liderem Polskiej Ligi Koszykówki po sensacyjnej wygranej nad Rosą Radom. W zespole z Pomorza na parkiecie pojawił się już nowy nabytek - Curtis Millage, jeden z najlepszych snajperów ubiegłych rozgrywek. To wszystko zdało się jednak na nic - choć Amerykanin zdobył 15 punktów i był liderem AZS, to Twarde Pierniki wygrały już 11. mecz z rzędu i są niekwestionowanym liderem rozgrywek.

W zwycięstwie nie przeszkodziła słabsza forma liderów PCT - zarówno Obie Trotter jak i Łukasz Wiśniewski rozegrali jeden z najsłabszych meczów pod względem zdobyczy punktowych. Amerykanin zdobył zaledwie pięć punktów, trafiając tylko dwa rzuty z gry, z kolei "Wiśnia" zapisał na swoim koncie sześć oczek, ale popełnił aż pięć strat.

Wyręczył ich Jure Skifić, który 17 ze swoich 19 punktów zdobył po przerwie. Chorwacki podkoszowy rozegrał najlepsze zawody w tym sezonie, trafiając siedem z 10 prób z gry, w tym 3/3 za trzy. Miał również sześć zbiórek. Skifić otrzymał solidne wsparcie od kolegów - w pierwszej połowie punktował skuteczny Diduszko, po przerwie Sulima oraz Weaver.

AZS mimo porażki zaprezentował kilkanaście minut dobrej gry, szczególnie w pierwszej połowie. Goście rozpoczęli od 0/8 z gry, lecz później grali zdecydowanie skuteczniej. Trafiali za trzy punkty, agresywnie atakowali tablicę, dzięki czemu dużą przewagę na ofensywnej desce.

Jeszcze na początku drugiej połowy po dwóch trójkach Manigaulta było 41:36 dla AZS. Później pełną kontrolę przejęli gospodarze - seria 12:0 i szybkie pięć fauli koszalinian spowodowały, że Twarde Pierniki zdobywały łatwe punkty z linii rzutów wolnych.

Polski Cukier Toruń ma szansę zakończyć 2016 rok 12. kolejnym zwycięstwem. W najbliższy piątek podopieczni trenera Winnickiego zmierzą się na wyjeździe z ambitnym i walczącym zawsze do końca Asseco Gdynia.

Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 79:68 (21:16, 10:19, 24:12, 24:21)

Polski Cukier: Jure Skifić 19, Bartosz Diduszko 14, Kyle Weaver 13, Krzysztof Sulima 13, Łukasz Wiśniewski 6, Obie Trotter 5, Tomasz Śnieg 4, Aleksander Perka 3, Maksym Sanduł 2.

AZS: Curtis Millage 15, Remon Nelson 12, Kenneth Manigault 12, Darrell Harris 9, Daniel Wall 7, Sławomir Sikora 6, Piotr Stelmach 4, Marcin Nowakowski 3, Jakub Zalewski 0.