Młodzież zagrała twardo, ale Polski Cukier nadal niepokonany w PLK!

Polski Cukier Toruń lubi nerwowe końcówki i czuje się w nich wyśmienicie. W Gdyni z Asseco Twarde Pierniki wygrały 80:76, a sukces zapewnił Łukasz Wiśniewski skutecznymi rzutami wolnymi na 12 sekund przed końcem meczu. To już 12 wygrana torunian!

Krzysztof Kaczmarczyk
Jure Skifić zmienił klub w PLK WP SportoweFakty / Jure Skifić zmienił klub w PLK

Torunianie w czwartej kwarcie zaliczyli serię punktową 11:0 i to przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść ekipy dowodzonej przez Jacka Winnickiego. Gdynianie robili co mogli, żeby wrócić do meczu, ale rywale nie wypuścili wygranej z rąk. Dzięki temu zachowali miano niepokonanych w rozgrywkach!

Długo wynik był na remisie. W końcówce trzeciej kwarty torunianie odskoczyli na 63:56 i wydawało się, że rozpoczęli długi i skuteczny finisz. Na odpowiedź gdynian nie trzeba było jednak długo czekać.

Dobrze w czwartą kwartę wszedł Filip Put, trójkę dołożył Krzysztof Szubarga i Asseco prowadziło 66:64. Twarde Pierniki pokazały jednak, że... są twarde. Poprawili znacznie defensywę, gospodarze popełnili proste błędy i lider PLK uciekł.

W samej końcówce podopieczni Przemysława Frasunkiewicza próbowali wrócić. Zza łuku trafili Filip Matczak i Piotr Szczotka, ale to nie pomogło. Przyjezdni skutecznie egzekwowali rzuty wolne czym zapewnili sobie 12. już triumf i miano niepokonanych.

Bohaterem teamu z Grodu Kopernika bez wątpienia był "cichy" Jure Skifić, autor 21 punktów i 9 zbiórek. Podkoszowy grał niezwykle efektywnie. Trafił 8 z 13 rzutów z gry i 4 z 5 rzutów wolnych.

19 oczek dołożył Bartosz Diduszko, który jednak błyszczał przed przerwą. Wtedy zaliczył 15 punktów i trafił cztery razy zza łuku.

Wśród pokonanych 17 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst zaliczył Szubarga, który oznajmił, że pozostaje w drużynie Asseco Gdynia na dalszą część sezonu. Tyle samo punktów zaliczył Matczak.

Frasunkiewicz ma problem, a nazywa się on Żołnierewicz i jego słaba dyspozycja. W piątek zaliczył kolejny bezbarwny występ (2/8 z gry i 4 straty), a jaki w tym zawodniku drzemie potencjał, każdy wie. Trener Asseco zdecydowanie musi znaleźć receptę, żeby obudzić Żołnierza.

Asseco Gdynia - Polski Cukier Toruń 76:80 (20:22, 22:22, 16:19, 18:17)

Asseco: Krzysztof Szubarga 17, Filip Matczak 17, Marcel Ponitka 12, Piotr Szczotka 9, Filip Put 7, Roman Szymański 5, Przemysław Żołnierewicz 4, Bartosz Jankowski 3, Mikołaj Witliński 2, Wojciech Czerlonko 0, Łukasz Frąckiewicz 0, Mariusz Konopatzki 0.

Polski Cukier: Jure Skifić 21, Bartosz Diduszko 19, Obie Trotter 12, Łukasz Wiśniewski 12, Krzysztof Sulima 6, Kyle Weaver 4, Aleksander Perka 4, Tomasz Śnieg 2, Maksym Sanduł 0.

Czy Polski Cukier Toruń wygra rundę zasadniczą PLK?