BCL: kapitalny występ przeciwko Rosie pozwolił zdobyć Zachowi Auguste tytuł MVP

Świetny występ Zacha Auguste w meczu Muratbey Usak Sportif - Rosa Radom nie przeszedł bez echa. Jego drużyna wygrała 96:76, a zdobyte przez niego double-double pozwoliło sięgnąć po tytuł MVP jedenastej kolejki Ligi Mistrzów.

Piotr Dobrowolski
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka
W środowy wieczór Muratbey Usak Sportif zrewanżował się Rosie Radom "z nawiązką" za porażkę w pierwszym meczu Basketball Champions League, wygrywając przed własną publicznością 96:76. Liderem gospodarzy był w tym spotkaniu Zach Auguste, który przez prawie 35 minut spędzonych na boisku zdobył 31 punktów.

Zanotował skuteczność 11/17 z gry. Co prawda nie najlepiej poszło mu na linii rzutów wolnych, gdzie wykorzystał dziewięć z piętnastu prób, ale do swojego dorobku dołożył 14 zbiórek, co dało double-double.

23-latek dominował nad obiema obręczami, kilkukrotnie kończąc akcje w bardzo efektowny sposób. Był przy tym bardzo ekspresyjny i "napędzał" do walki swoich kolegów. Miał również dwie asysty, blok i przechwyt, co złożyło się na bardzo wysoki wskaźnik efektywności +36.

Co ciekawe, podkoszowy nie spisał się tak dobrze w Radomiu. Nie zdobył wówczas ani jednego punktu, a na parkiecie przebywał krótko, bo siedem minut.

Czy Zach Auguste zagra w przyszłości w NBA?