Euroliga: FC Barcelona Lassa rozbita w Bambergu!

Koszykarze FC Barcelona Lassa mieli wrócić na zwycięską ścieżkę, tymczasem dostali solidnego łupnia w Bambergu. Tam Brose Baskets pokonało Dumę Katalonii różnicą aż 20 oczek. Ważny triumf zaliczyło z kolei Maccabi Tel Awiw.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP/EPA / SEDAT SUNA

Ekipa Georgiosa Bartzokasa jedynie w pierwszej kwarcie była w stanie prowadzić równorzędną walkę w Bambergu z Brose Baskets. Jedynie Tyrese Rice zagrał na swoim poziomie, ale to nie uchroniło Dumy Katalonii od porażki i to różnicą aż 20 punktów!

Dla Katalończyków była to już dziewiąta porażka. Balansujący na granicy fazy play off zespół z Barcelony jest w dołku, z którego nie potrafi się wydostać.

Kapitalny doping fanatycznych kibiców dodał zawodnikom Brose skrzydeł. Po 20 oczek zaliczyli Dariusa Millera i Janisa Strelnieksa, a 17 punktów i 13 zbiórek dołożył Nicolo Melli.

Dzięki tej wygranej Brose Baskets zrównało się w tabeli z Dumą Katalonii.

Super ważną wygraną zaliczyło Maccabi Tel Awiw, które we własnej hali pokonało Darussafakę Dogus Stambuł. Izraelski team zdołał wygrać pomimo fatalnej trzeciej kwarty, przegranej aż 14:35.

Maccabi do wygranej poprowadził Sonny Weems, który po serii słabszych występów w końcu "odpalił". W czwartek zaliczył 24 punkty, 8 asyst i 5 zbiórek.

Pokonanym nie pomogło aż sześciu zawodników z dwucyfrowymi zdobyczami punktowymi. Najwięcej, bo 17 oczek, zaliczył Will Clyburn.

Wielkich emocji nie dostarczyły derby Stambułu. Grający w roli gospodarza Efes pewnie ograł we własnej hali ostatni w tabeli Galatasaray. Dzięki tej wygranej pozostał w walce o ósemkę, czyli grę w fazie play off.

Gościom w wygranej nie pomógł kolejny bardzo dobry występ Sinana Gulera, autora 20 oczek.

Wyniki czwartkowych meczów 16. kolejki Euroligi:

Anadolu Efes Stambuł - Galatasaray Stambuł 84:73
(Dunston 17, Brown 13, Granger 12, Paul 11 - Guler 20, Micov 17, Tyus 16 (10 zb))

Brose Baskets Bamberg - FC Barcelona Lassa 85:65
(Miller 20, Strelnieks 20, Melli 17 (13 zb), Theis 13 - Rice 19)

Maccabi Tel Awiw - Darussafaka Dogus Stambuł 93:92
(Weems 24, Rudd 13, Zirbes 13, Seeley 12, Goudelock 10 - Clyburn 17, Wanamaker 16, Zizic 14, Anderson 13, Moerman 11, Wilbekin 10)

Baskonia Vitoria Gasteiz - Uniks Kazań 102:70 (Beaubois 29, Voigtmann 14 - Langford 19, Parakhouski 13, Stoll 11)