EEWBL: Basket 90 Gdynia z szóstą wygraną

Koszykarki Basketu 90 Gdynia pomimo pewnego miejsca w Final Eight Eastern European Women's Basketball League nie przestają wygrywać. W sobotnim meczu podopieczne Marka Lebiedzińskiego ograły Tsmoki-Mińsk 65:61.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Adam Warżawa

Gdynianki grają już bez większej presji. Jedyne o co rywalizują, to pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej. Rywalem w tym wyścigu jest Dynamo Moskwa, które przed sobotnią serią meczów legitymowało się dokładnie takim samym bilansem, jak team z Trójmiasta.

Jelena Skerovic i koleżanki swój mecz wygrały. Łatwo nie było, ale po 40 minutach gry to koszykarki Basketu 90 miały o 4 punkty więcej.

Zespół prowadzony przez Marka Lebiedzińskiego kapitalnie rozpoczęły spotkanie, już w pierwszej kwarcie aplikując swoim rywalkom aż 29 punktów.

Rywalki z Mińska trzymały się jednak dzielnie. Na minutę przed końcem Basket 90 prowadził tylko 62:61, jednak ostatecznie zdołał dowieźć triumf do końca dzięki skutecznym rzutom wolnym Anny Jakubiuk i Moniki Grigalauskyte.

Liderką zespołu z Trójmiasta była Carolyn Swords, autorka 16 punktów i 9 zbiórek. Oczko mniej zaliczyła Renee Montgomery, która m.in. trzykrotnie trafiła zza linii 6,75.

W swoim ostatnim meczu podczas turnieju w Wilnie gdynianki zagrają w niedzielę z Kibirkstis Wilno.

Tsmoki-Miński - Basket 90 Gdynia 61:65 (22:29, 14:14, 11:11, 14:11)

Punkty dla Basket 90: Carolyn Swords 16, Renee Montgomery 15, Anna Jakubiuk 12, Jelena Skerovic 8, Dominika Miłoszewska 6, Monika Grigalauskyte 4, Aneta Kotnis 2, Karolina Puss 2, Kamila Podgórna 0, Amalia Rembiszewska 0.

Kto jest najlepszą koszykarką Basketu 90?