Turcja: Kulig wyrównał najlepszy mecz w sezonie

Damian Kulig po raz drugi w tym sezonie ligi tureckiej zdobył 16 punktów. Jego Banvit Bandirma przegrał jednak z Istanbul BBSK 95:100.

Jacek Konsek
Damian Kulig w barwach Banvitu BC Facebook / Damian Kulig w barwach Banvitu BC

Damian Kulig spędził na parkiecie 32 minuty. W tym czasie zdobył 16 punktów, wyrównując najlepszy wynik w  tym sezonie, który osiągnął w 12. kolejce. Do swojego dorobku dopisał siedem zbiórek i trzy asysty. Kulig miał 5/9 z gry, w tym 2/3 za trzy. Polak był drugim strzelcem Banvitu, lepszy okazał się tylko James Theodore, autor 19 punktów i 11 asyst.

Banvit jednak niespodziewanie przegrał z niżej notowanym zespołem Istanbul BB. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, wygrana przez gospodarzy 15:10. Sean Armand z 24 punktami był liderem gospodarzy.

Banvit po 14. kolejce legitymuje się z bilansem 10-4 i zajmuje 4. lokatę. Kulig zdobywa średnio 7,7 punktu i 4,7 zbiórki.

Istanbul BB - Banvit BC 100:95 po dogr.

Czy Banvit Bandirma ma szansę na mistrzostwo Turcji?