Sinusoida formy ACK UTH Rosy - porażka z meritumkredyt Pogonią

Po zwycięstwach nad wiceliderem i liderem tabeli, kibice ACK UTH Rosy Radom spodziewali się dużo lepszej postawy swoich pupili w meczu z meritumkredyt Pogonią Prudnik. Gospodarze zaprezentowali się jednak słabo, przegrywając 53:76.

Piotr Dobrowolski
Jedynie w pierwszej kwarcie ACK UTH Rosa prowadziła wyrównaną walkę z meritumkredyt Pogonią. Po "trójce" Filipa Zegzuły wygrywała nawet 12:8. Szybko w ten sam sposób odpowiedział jednak Grzegorz Mordzak. W pewnym momencie goście mieli sześć punktów przewagi, ale kolejna celna próba z dystansu kapitana gospodarzy na zakończenie premierowej odsłony zmniejszyła dystans.

Ten sam zawodnik trafił zza łuku na rozpoczęcie drugiej części. Później jego i kolegów dopadł chwilowy marazm, nie potrafili wejść pod kosz. Prudniczanie dobrze zacieśniali defensywę, wobec czego rywale musieli uciekać się do rzutów zza linii 6,75 m. Przyjezdni zwiększali dystans, a gdy Patryk Nowerski najpierw zakończył kontratak, a następnie popisał się wsadem, "odskoczyli" na 12 "oczek" (27:39). W międzyczasie o przerwę poprosił Karol Gutkowski, a przewinieniem technicznym został ukarany jego vis a vis, Tomasz Michalak.

Lepiej drugą połowę rozpoczęła Pogoń, prowadząc 53:36 po "trójce" Tomasza Nowakowskiego. Zawodnicy UTH Rosy byli coraz bardziej bezradni, popełniali sporą liczbę strat i prostych błędów, nie potrafili znaleźć drogi do kosza. Nadzieję w ich serca wlały jednak "trójka" Zegzuły i akcja Macieja Parszewskiego. Po trzeciej kwarcie miejscowi tracili do przeciwników dziewięć punktów (48:57).

Wydawało się, że radomianie pójdą za ciosem i na dobre zniwelują dystans. Byli jednak dużo wolniejsi od prudniczan, często gubili piłkę w banalnych sytuacjach i, co najważniejsze, nie trafiali. Zdobyli zaledwie pięć punktów (!) w ostatnich dziesięciu minutach. Skrzydła podcięły im dwie celne próby z dystansu Mordzaka - najpierw na nieco ponad sześć (51:64), a potem na trzy i pół minuty przed końcową syreną (53:67).

ACK UTH Rosa Radom - Meritumkredyt Pogoń Prudnik 53:76 (19:22, 15:24, 14:11, 5:19)