Wygrana jest im obca. CCC z ósmą kolejną porażką w Eurolidze

Koszykarki CCC Polkowice przegrały ósmy kolejny mecz w Eurolidze koszykarek. W pierwszym meczu rundy rewanżowej Pomarańczowe przegrały w Sopronie - tamtejsza Uniqa wygrała 76:64. Katem Pomarańczowych po raz kolejny była Yvonne Turner.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Maciej Kulczyński

Yvonne Turner zdecydowanie ma patent na rywalki z Polkowic. W pierwszym starciu z Pomarańczowymi zaliczyła 33 punkty, a mecz zakończył się po dwóch dogrywkach. Teraz Amerykanka była jeszcze skuteczniejsza - zdobyła aż 34 oczka, a na parkiecie spędziła pełne 40 minut.

Ostatnie występy koszykarek spod znaku CCC mogły napawać optymizmem w drodze po pierwsze euroligowe zwycięstwo tym bardziej, że ekipa z Sopronu wydawała się być w zasięgu podopiecznych Marosa Kovacika.

O ile pierwsza kwarta mogła jeszcze napawać optymizmem, o tyle w drugiej gospodynie przejęły kompletną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i wypracowały sobie aż 18 punktów przewagi.

Co prawda w trzeciej ćwiartce polkowiczankom udało się odrobić znaczną część tych strat, ale w decydującej części spotkania węgierki zdołały odbić pałeczkę i ostatecznie pokonać CCC różnicą 12 oczek.

Turner mogła liczyć na ogromne wsparcie Shenice Johnson, która zaliczyła 20 punktów i 10 zbiórek. Dzięki tej wygranej Uniqa umocniła swoją pozycję w walce o fazę play off Euroligi.

Po stronie Pomarańczowych 26 punktów i 12 zbiórek zaliczyła Isabelle Harrison. 17 dołożyła Jamierra Faulkner.

W Sopronie CCC po raz kolejny musiało sobie radzić bez kontuzjowanej Raisy Musiny.

Uniqa Sopron - CCC Polkowice 76:64 (23:20, 25:10, 10:20, 18:14)

Uniqa: Yvonne Turner 34, Shenice Johnson 20 (10 zb), Sara Krnjic 13, Aleksandra Crvendakic 6, Bernadett Hatar 2, Zsofia Fegyverneky 1, Debora Dubei 0.

CCC: Isabelle Harrison 26 (12 zb), Jamierra Faulkner 17, Walerija Musina 10, Marija Rezan 5, Ewelina Gala 4, Magdalena Leciejewska 2, Angelika Stankiewicz 0, Mariona Ortiz 0, Marta Urbaniak 0.