EuroCup: cztery trójki Adama Waczyńskiego

Dobra skuteczność Adama Waczyńskiego w rzutach zza linii 6,75 nie uchroniła jego Unicaji Malaga od porażki w Pucharze Europy. Drużyna polskiego snajpera w bratobójczym pojedynku uległa we własnej hali 70:78 rywalom z Walencji.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński i Marcin Gortat Materiały prasowe / Andrzej Romański / Polski Związek Koszykówki / Na zdjęciu: Adam Waczyński i Marcin Gortat

W drugiej fazie EuroCup team z Malagi wygrał swoje dwa pierwsze mecze i do konfrontacji z rywalami z Walencji przystępował niezwykle skoncentrowany.

Adam Waczyński dobrze wszedł w spotkanie podobnie, ja cała Unicaja. Po pierwszej połowie zespół polskiego snajpera prowadził 48:41. Wszystko odmieniło się po przerwie. Gospodarze zupełnie zatrzymali się w ofensywie i w momencie roztrwonili całą swoją przewagę.

Rywale z Walencji trzecią kwartę wygrali aż 27:9 i odjechali gospodarzom. Ci w decydującej kwarcie chcieli wrócić do gry, ale rywale nie wypuścili już takiej okazji na kluczowe zwycięstw z rąk.

W całym meczu Adam Waczyński okazał się drugim najlepszym strzelcem swojego zespołu. Złożyły się na to cztery celne rzuty z dystansu przy sześciu próbach. W rubrykach statystycznych Polaka znalazła się jeszcze asysta i dwie straty.

Po porażce Unicaja jest wiceliderem swojej grupy ustępując miejsca tylko rywalom z Walencji - ci z kolei w trzech meczach tej fazy nie doznali żadnej porażki.

Waczyński w fazie TOP 16 notuje średnio 13,7 punktu i 2,3 zbiórki. W tej pierwszej klasyfikacji jest najlepszy w teamie z Malagi. Na parkiecie polski rzucający spędza średnio 17 minut.

Unicaja Malaga - Valencia Basket 70:78