NCAA: rekordowy Jakub Nizioł

W środę na parkietach uniwersyteckich w USA wystąpiło dwóch Polaków. Niestety obaj przegrali swoje pojedynki, choć jeden z nich zagrał najlepszy mecz w tym sezonie.

Stanisław Grabowski
Koszykówka / Koszykówka
Jakub Nizioł z meczu na mecz odgrywa coraz większą rolę w zespole Cal Poly Mustangs. Tym razem jego drużyna przegrała u siebie z UC Irvine Anteaters 48:70. Polak w tym pojedynku na parkiecie spędził aż 22 minuty i zanotował swój najlepszy występ w bieżących rozgrywkach NCAA.

Nasz rzucający obrońca zdobył 11 punktów, trafiając 5 na 6 prób z linii rzutów wolnych, 0 na 2 prób z półdystansu i 2 z 4 rzutów za 3. Ponadto na swoim koncie zapisał też 5 zbiórek. Niestety dobry występ Nizioła nie ustrzegł jego ekipy od trzynastej porażki.

Porażkę zanotowała też uczelnia West Virginia Mountaineers (15-3) przegrywając po dogrywce z Oklahoma Sooners (8-9) 87:89. Maciej Bender w tym spotkaniu grał przez 5 minut i zanotował 2 "oczka" (1/2 za 2, 0/1 za 3), przechwyt i blok.

Czy Jakub Nizioł może za niedługo zapukać do seniorskiej reprezentacji Polski?