Damian Jeszke: Zabrakło nam skuteczności

Gorsza postawa w ataku była, zdaniem Damiana Jeszkego, główną przyczyną porażki Rosy Radom ze Stelmetem BC Zielona Góra (65:66) w hicie piętnastej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. - Rywale wykorzystali najważniejszy rzut - podkreślił skrzydłowy.

Piotr Dobrowolski
PAP / Piotr Polak
W niedzielne, bardzo wczesne popołudnie, Rosa Radom doznała ósmej porażki w bieżącym sezonie Polskiej Ligi Koszykówki, przegrywając po dogrywce 65:66 ze Stelmetem BC Zielona Góra w hicie piętnastej kolejki.

Zdaniem Damiana Jeszkego, o końcowym rezultacie zadecydowała większa liczba spudłowanych rzutów przez niego i kolegów. Trafili bowiem 19/59 prób z gry, przy ponad 39-procentowej efektywności rywali (24/61). - Na pewno zabrakło nam skuteczności. Mieliśmy dość dużo otwartych rzutów w końcówce, z czego ja trzy. Nie trafiliśmy. Rywale też mieli próbę i ją wykorzystali. To była główna przyczyna naszej porażki - nie miał wątpliwości młody skrzydłowy.

Niespełna 22-letni zawodnik przez 24,5 minuty spędzone na parkiecie zdobył sześć punktów. Wykorzystał 2/9 rzutów z gry, w tym 2/6 z dystansu. Pod koniec drugiej kwarty drogę do kosza znalazł jego szalony buzzer-beater niemal z połowy boiska.

- Mecz mógł się podobać kibicom, tym bardziej, że był w telewizji. Myślę, że była to dobra reklama basketu, ale ta porażka oznacza dla nas niestety to, że nie awansujemy do turnieju finałowego Pucharu Polski, trudno - przypomniał Jeszke. - Mamy nadzieję, że druga runda będzie dla nas bardziej owocna - dodał po chwili.

Mimo iż Rosa przegrywała po trzeciej kwarcie 42:52, w czwartej odsłonie odrobiła straty, a w pewnym momencie wyszła nawet na minimalne prowadzenie. Co było przyczyną poprawy gry gospodarzy? - Zaczęliśmy mocniej bronić strefę podkoszową, rywale nie mieli łatwych pozycji do rzutu - wyjaśnił obwodowy.

Czy Rosa Radom zdobędzie medal w sezonie 2016/2017?