Genialni Szewczyk i Johnson pogrążyli lidera! Wielki mecz BM Slam Stali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Jakub Janecki / bmslamstal.pl /
Materiały prasowe / Jakub Janecki / bmslamstal.pl /

Lider PLK zatrzymany w Ostrowie Wielkopolskim. BM Slam Stal dzięki kapitalnej drugiej połowie pokonało Polski Cukier Toruń aż 80:63. Do sukcesu gospodarzy poprowadzili Aaron Johnson i Szymon Szewczyk.

Lider PLK nie spodziewał się chyba aż tak doskonałej gry gospodarzy. Niesieni dopingiem fanów, którzy wypełnili ostrowską halę tradycyjnie po brzegi, rozegrali kapitalne drugie 20 minut, co zapewniło im siedemnastopunktowy triumf.

W najważniejszych fragmentach meczu szalał Aaron Johnson, który odkleił już od siebie łatkę zawodnika, który nie potrafi rzucać. Dodatkowe wsparcie wielkiego rezerwowego Szymona Szewczyka sprawiło, że Polski Cukier Toruń przegrał trzeci mecz w sezonie.

kluczowe momenty spotkania miały miejsce w trzeciej kwarcie. ich bohaterem był wspomniany już Johnson. Filigranowy rozgrywający "Stalówki" trafił trzy razy z rzędu zza łuku, a BM Slam Stal objęła prowadzenie 59:45.

Od tego momentu gospodarze przejęli całkowitą kontrolę nad pojedynkiem. Co prawda Twarde Pierniki starały się wrócić do gry, jednak gospodarze na każdą "zaczepkę" odpowiadali skutecznymi zagraniami.

Ważne rzuty trafiał Szewczyk, swoje oczka w końcu dołożył Porter Troupe i goście nie byli w stanie złamać gospodarzy.

Podopieczni Jacka Winnickiego mogą mieć tylko do siebie pretensje. W drugiej ćwiartce mogli zamknąć mecz, gdyby tylko wykorzystali doskonały fragment. W 14 minucie prowadzili bowiem 30:19.

Gracze BM Slam Stali jeszcze przed przerwą zmniejszyli te starty do zaledwie dwóch oczek - duża w tym zasługa Szewczyka, który w pierwszej połowie zaliczył 11 oczek. Po wyjściu z szatni ostrowianie zaliczyli serię 8:0, co nie pozostało bez znaczenia dla dalszych losów pojedynku.

"Szewcu" z ławki zaliczył 19 punktów będąc najskuteczniejszym graczem meczu. Rzucał doskonale - wykorzystał 8 z 10 rzutów z gry. Johnson do 18 oczek dołożył 9 asyst.

Ostrowianie zatem są na autostradzie do pierwszego awansu do fazy play off od momentu powrotu do PLK.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń 80:63 (19:20, 19:20, 21:8, 21:15)

BM Slam Stal: Szymon Szewczyk 19, Aaron Johnson 18, Łukasz Majewski 9, Shawn King 9 (12 zb), Christo Nikołow 8, Porter Troupe 6, Marc Carter 6, Kamil Chanas 3, Robert Tomaszek 2, Tomasz Ochońko 0.

Polski Cukier: Krzysztof Sulima 13, Łukasz Wiśniewski 13, Obie Trotter 11, Aleksander Perka 10, Kyle Weaver 8, Bartosz Diduszko 5, Tomasz Śnieg 3, Jure Skifić 0, Maksym Sanduł 0.

Czy BM Slam Stal zagra w fazie play off?