EuroCup: Adam Waczyński krótko, ale efektywnie

W ramach fazy TOP 16 rozgrywek EuroCup, Unicaja Malaga uległa w środę na wyjeździe Valencii Basket - 62:86. 13 minut rozegrał Adam Waczyński.

Piotr Szarwark
Adam Waczyński drugi rok z rzędu kapitanem reprezentacji Polski PAP/EPA / Tytus Żmijewski / Adam Waczyński drugi rok z rzędu kapitanem reprezentacji Polski
Unicaja Malaga rozegrała swój czwarty mecz w fazie TOP 16 rozgrywek EuroCup i poniosła drugą porażkę. Ekipa Adama Waczyńskiego nie miała najmniejszych szans w starciu z innym zespołem z Hiszpanii - Valencią Basket, choć początek meczu w ogóle na to nie wskazywał.

Unicaja rozpoczęła bowiem rywalizację od prowadzenia 11-2, do czego celną trójką przyczynił się Waczyński. Z biegiem czasu gospodarze przejmowali jednak inicjatywę i z każdą minutą coraz bardziej dominowali na parkiecie. Na przerwę zeszli prowadząc 42:34. W drugiej połowie zespół z Malagi był jeszcze bardziej bezradny. Rywale seriami zdobywali punkty i w szczytowym momencie ich przewaga urosła nawet do... 31 punktów. W ostatnich minutach meczu goście zmniejszyli wymiar kary, przegrywając ostatecznie 62:86.

Adam Waczyński spędził na parkiecie 13 minut, ale efektywnie wykorzystał ten czas - oddał cztery rzuty z dystansu, z których trafił trzy, co złożyło się na jego dziewięć punktów. Bezapelacyjnie najlepszym koszykarzem w tym spotkaniu był Fernando San Emeterio - 19 punktów.

Unicaja z bilansem 2-2 zajmuje drugie miejsce w grupie H. Do ćwierćfinałów rozgrywek EuroCup awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Czy Unicaja Malaga awansuje do ćwierćfinału EuroCup?