Stal jest bardzo twarda! Rosa jej nie złamała!

Seria BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski we własnej hali trwa. W sobotni wieczór o znakomitej ostatnio dyspozycji ekipy Emila Rajokvicia przekonali się koszykarze wicemistrza Polski. W meczu 16. kolejki PLK "Stalówka" wygrała z Rosą Radom aż 82:61.

Krzysztof Kaczmarczyk

BM Slam Stal we własnej hali czuje się ostatnio wyśmienicie. Niedawno "Stalówka" pokonała w niej lidera z Torunia, teraz ograła pewnie wicemistrzów Polski. Rosa to siódmy kolejny zespół, który nie będzie miło wspominał wyjazdu do Ostrowa Wielkopolskiego.

Gospodarze od początku rzucili się do ataku. Zdominowali strefę podkoszową, gdzie rządził Shawn King. Gdy dołożyli do tego skuteczny obwód - już w pierwszej kwarcie mieli dziesięć punktów przewagi.

Rosa nie potrafiła się wstrzelić zza łuku i to był duży problem. Nieźle grał Jordan Callahan, ale to nie wystarczało, żeby zmniejszyć straty.

Sytuacja nieco uległa zmianie po przerwie. Gospodarze mieli duże problemy ze zdobywaniem punktów, a po stronie Rosy dobre minuty zaliczył Jarosław Zyskowski. To głównie dzięki jego dobrej trzeciej ćwiartce, na decydujące minuty wicemistrzowie Polski wychodzi z nadzieją na sukces.

Na początku decydującej części trafił Damian Jeszke i było tylko 57:54. Wtedy jednak ostrowianie ostatecznie złamali gości. Akcją 2+ popisał się Tomasz Ochońko, trójką poprawił Szymon Szewczyk i Stal uciekła, bowiem zaliczyła kluczową serię 16:2

29 październik - właśnie wtedy BM Slam Stal przegrała po raz ostatni we własnej hali. 7 zwycięstw z rzędu pozwala budować sen o twierdzy ostrowskiej. W sobotę zagrał cały zespół, ale nie można nie wyróżnić Kinga - autora 13 punktów i 14 zbiórek.

W Rosie odradza się Daniel Szymkiewicz, niezłe chwile miał Zyskowski i to tak naprawdę wszystko. Rosa potrzebuje wstrząsu, bo za chwilę może się okazać, że wagonik z pierwszą ósemką ucieknie wicemistrzom Polski.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Rosa Radom 82:61 (22:14, 24:21, 9:15, 27:11)

BM Slam Stal: Shawn King 13 (14 zb) Aaron Johnson 12, Porter Troupe 10, Łukasz Majewski 10, Tomasz Ochońko 9, Szymon Szewczyk 7, Marc Carter 7, Robert Tomaszek 6, Christo Nikołow 5, Kamil Chanas 3.

Rosa: Daniel Szymkiewicz 13, Jarosław Zyskowski 11, Darnell Jackson 9, Jordan Callahan 6, Damian Jeszke 5, Gary Bell 5, Michał Sokołowski 5, Kim Adams 4, Robert Witka 3, Maciej Bojanowski 0.

Czy Rosy Radom może zabraknąć w fazie play off?