I liga: wielkie emocje w starciu beniaminków, niespodzianka w Prudniku
W pierwszym meczu 19. kolejki I ligi koszykarze AGH Kraków pokonali innego beniaminka - Kotwicę Kołobrzeg 85:78. W drugim spotkaniu SKK Siedlce niespodziewanie wygrał w Bydgoszczy.
Największą niespodziankę sprawił Biofarm Basket Poznań, który pokonał faworyzowaną Spójnię Stargard (71:62). Podopieczni trenera Przemysława Szurka mają patent na Spójnię, gdyż w poprzednim sezonie również triumfowali na Pomorzu Zachodnim.
Pewne zwycięstwa odnieśli natomiast inni faworyci: Legia Warszawa oraz Max Elektro Sokół Łańcut. Ekipa z Mazowsza pokonała nieobliczalną Noteć Inowrocław, a lider I ligi rozgromił ekipę Radosława Hyżego.
AZS AGH Kraków - Kotwica Kołobrzeg 85:78 (18:20, 23:22, 24:17, 20:19)
AGH: Wróbel 20, Krawczyk 15, Szumełda-Krzycki 14, Kalinowski 13, Maj 9, Borówka 5, Podworski 4, Wasyl 4, Zgłobicki 1.
Kotwica: Dzierżak 15, Suliński 15, Bodych 14 (13 zb), Hanke 10, Grujić 9, Przyborowski 8, Pawłowski 7, Neumann 0.
Enea Astoria Bydgoszcz - SKK Siedlce 87:96 (29:24, 18:23, 12:21, 28:28)
Astoria: Bierwagen 26, Motel 22, Krefft 10, Dąbek 7, Fatz 7, Szyttenholm 7, Paul 6, Laydych 2, Czyżnielewski 0.
SKK: Pławucki 18, Czosnowski 17, Szymczak 14, Weres 14, Stefanik 13, Rajewicz 12, Sobiło 8, Nędzi 0.
meritumkredyt Pogoń Prudnik - GKS Tychy 73:81 (22:25, 25:11, 12:22, 14:23)
Pogoń: Mroczek-Truskowski 16, Prostak 15, Mordzak 13, Nowerski 9, Bartkowiak 8, Krawiec 6, Nowakowski 6, Morawiec 0.
GKS: Barycz 19, Mazur 19, Piechowicz 11, Kowalewski 9, Zub 9, Basiński 8, Deja 4, Szpyrka 2, Bzdyra 0.
Max Elektro Sokół Łańcut - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 83:57 (28:15, 11:12, 24:19, 20:11)
Sokół: Czujkowski 20, Klima 17, Sroka 17, Koszuta 8, Balawender 6, Krajniewski 6, Czerwonka 5, Zywert 4, Buszta 0, Inglot 0.
Nysa: Leńczuk 15, Bluma 12, Lipiński 8, Wojciechowski 8, Kliniewski 5, Muskała 3, Kasiński 2, Sanny 2, Weiss 2, Rogalewski 0.
KSK Noteć Inowrocław - Legia Warszawa 70:89 (16:23, 14:20, 25:19, 15:27)
Noteć: Grod 22, Lisewski 12, Sroczyński 12, Adamczewski 10, Pochocki 6, Kucharski 5, Wierzbicki 3, Bielecki 0, Szczepanik 0.
Legia: M. Wilczek 17, Aleksandrowicz 16, Andrzejewski 12, Kukiełka 11, Robak 11, Ł. Wilczek 10, Linowski 6, Jarmakowicz 3, Pacocha 3, Malewski 0, Sulima 0.
Spójnia Stargard - Biofarm Basket Poznań 62:71 (20:20, 12:10, 16:21, 14:20)
Spójnia: Dymała 12, Pytyś 12, Pabian 11, Raczyński 9, Janiak 6, Śpica 6, Bodych 2, Fraś 2, Lewandowski 2.
Basket: Bręk 14, Struski 12, Fiszer 10, Migała 10, Wieloch 10, Metelski 8, Smorawiński 4, Gruszczyński 2, Stankowski 1, Ryżek 0.
Znicz Basket Pruszków - Jamalex Polonia 1912 Leszno 56:67 (18:18, 3:18, 19:16, 16:15)
Znicz: Cechniak 18, Tokarski 16, Stopierzyński 13, Paszkiewicz 3, Cetnar 2, Madziar 2, Szwed 2, Kordalski 0, Ornoch 0, Rajkowski 0.
Polonia: Stępień 16, Koelner 13, Kiwilsza 10, Rostalski 8, Sanny 8, Kulon 6, Milczyński 6, Malona 0, Trubacz 0.
ACK UTH Rosa Radom - GTK Gliwice 60:69 (20:25, 19:11, 13:10, 8:23)
Rosa: Zegzuła 15, Obarek 14, Sadło 9, Stanios 8, Szymański 8, Gos 2, Parszewski 2, Szczypiński 2, Sobuta 0.
GTK: Dziemba 15, Ratajczak 15, Radwański 10, Zmarlak 8, Jędrzejewski 7, Pieloch 7, Podulka 5, Filipiak 2, Rutkowski 0, Weselak 0.I liga mężczyzn 2016/2017
# | Drużyna | M | Z | P | + | - | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Legia Warszawa | 30 | 23 | 7 | 2442 | 2053 | 53 |
2 | Rawlplug Sokół Łańcut | 30 | 21 | 9 | 2357 | 2146 | 51 |
3 | Tauron GTK Gliwice | 30 | 20 | 10 | 2282 | 2091 | 50 |
4 | GKS Tychy | 30 | 20 | 10 | 2335 | 2193 | 50 |
5 | PGE Spójnia Stargard | 30 | 19 | 11 | 2360 | 2255 | 49 |
6 | Timeout Polonia 1912 Leszno | 30 | 18 | 12 | 2206 | 2163 | 48 |
7 | Pogoń Prudnik | 30 | 16 | 14 | 2304 | 2265 | 46 |
8 | Enea Basket Poznań | 30 | 16 | 14 | 2041 | 2036 | 46 |
9 | Sensation Kotwica Kołobrzeg | 30 | 14 | 16 | 2069 | 2191 | 44 |
10 | Znicz Basket Pruszków | 30 | 13 | 17 | 2236 | 2228 | 43 |
11 | ACK UTH Rosa Radom | 30 | 12 | 18 | 2140 | 2252 | 42 |
12 | KSK Noteć Inowrocław | 30 | 12 | 18 | 2183 | 2317 | 42 |