NCAA: Przemysław Karnowski znów najlepszym strzelcem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / William Mancebo /
Getty Images / William Mancebo /

W sobotę w nocy na akademickich parkietach w USA zaprezentowało się trzech naszych rodaków, a najlepiej z nich wypadł Przemysław Karnowski.

[tag=30025]

Gonzaga Bulldogs[/tag] śrubuje kapitalny wynik w bieżącym sezonie NCAA i pokonując wysoko Pepperdine 96:49 odniosła już dwudzieste drugie zwycięstwo z rzędu pozostając nadal niepokonana. Już do przerwy drużyna Przemysława Karnowskiego prowadziła 43:21, a w drugiej połowie zaaplikowała rywalom jeszcze 53 "oczka".

Nasz center na parkiecie spędził tylko 19 minut, ale i tak został z 16 punktami najlepszym strzelcem w swoim zespole. Karnowski trafił 8 z 11 prób za 2, a także dodał do tego 4 zbiórki, 2 asysty i 2 przechwyty. 15 "oczek" dla zwycięzców dołożył rezerwowy Silas Melson.

Zajmująca obecnie 18 miejsce w rankingu ESPN West Virginia Mountaineers wygrała z uczelnią Texas A&M 81:77. Maciej Bender w ciągu 2 minut gry oddał jeden niecelny rzut za 2 i zebrał jedną piłkę.

Słaba skuteczność towarzyszyła niestety w sobotę Jakubowi Niziołowi. Polak nie trafił żadnej z pięciu prób z gry (w tym 0/2 za 3), a jego Cal Poly uległo w starciu z Cal State Fullerson 77:81.

Czy Gonzaga Bulldogs zakończony sezon zasadniczy bez porażki?