Euroliga: w Polkowicach nadal bez wygranej, CCC przegrało z Avenidą

Fenomenalna gra dwójki podkoszowych Marijii Rezan i Isabelle Harrison nie wystarczyła CCC Polkowice do wygrania pierwszego meczu w Eurolidze we własnej hali. Tym razem lepsza okazał się ekipa CB Avenida Salamanka, która wygrała 75:71.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Maciej Kulczyński

Po wygranej w Orenburgu w obozie CCC dało wyczuć się wielką energię i podekscytowanie. Za ciosem jednak pójść się nie udało. Rywalki z Hiszpanii wytrzymały napór Pomarańczowych i ostatecznie zaliczyły szósty triumf w Eurolidze.

CCC nie wygrało pomimo faktu, że doskonale dysponowane były dwie podkoszowe Marija Rezan i Isabelle Harrison. Pierwsza zaliczyła 18 oczek i wykorzystała wszystkie osiem rzutów z gry.

Harrison z kolei była najskuteczniejszą zawodniczką meczu. Zaliczyła 21 punktów (8/10 z gry), do czego dołożyła jeszcze 15 zbiórek. Swoje zrobiła również Jamierra Faulkner.

Pomarańczowe przespały pierwszą połowę. Po przerwie mocno goniły wynik i były o krok, jednak rywalki z Salamanki ostatecznie dowiozły bezcenny dla siebie triumf do końcowej syreny. Dzięki niemu Avenida pozostaje w walce o udział w fazie play off Euroligi.

Dla CCC porażka z rywalkami z Salamanki była już dziesiątą w obecnych rozgrywkach. Po jedyny triumf podopieczne Marosa Kovacika sięgnęły w Orenburgu, kiedy to sensacyjnie ograły tamtejszą Nadieżdę.

Polkowiczanki pozostają drużyną, która nie poznała smaku zwycięstwa we własnej hali.

CCC Polkowice - CB Avenida 71:75 (18:21, 14:21, 23:16, 16:17)

CCC: Isabelle Harrison 21 (15 zb), Marija Rezan 18, Jamierra Faulkner 17, Walerina Musina 7, Mariona Ortiz 4, Magdalena Leciejewska 2, Raisa Musina 2, Ewelina Gala 0.

Avenida: Adaora Elonu 17, Jelena Milovanovic 15, Krisi Givens 13, Silvia Dominguez 12, Laura Gil 8, Gabriela Marginean 7, Angela Salvadores 3, Erika DeSouza 0.