Euroliga: koniec doskonałej serii Crvenej Zvezdy, Real utrzymał lidera

Crvena Zvezda Belgrad w końcu znalazła pogromców. Co ważniejsze serię zwycięstw zakończyli we własnej hali. Real Madryt wygrał z kolei w Kraju Basków i umocnił swoją pozycję na szczycie euroligowej tabeli.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP/EPA / JUANJO MARTIN

Na siedmiu zatrzymała się genialna seria Crvenej Zvezdy Belgrad. Ósmej wygranej odnieść się nie udało, bowiem na serbskiej ziemi kapitalne zawody rozegrał Thomas Heurtel prowadząc do wygranej swój Efes.

Francuski rozgrywający zaliczył 12 punktów i rozdał aż 15 asyst. Zawodnicy ze Stambułu rozegrali doskonałą druga kwartę, którą wygrali aż 31:16. Od tego momentu goście przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Baskonią dzięki czemu umocnił się na pozycji lidera rozgrywek. Spotkanie długo było wyrównane. Do momentu, w którym włączył się Luka Doncic.

17-letni Słoweniec czarował, trafiał i wręcz katował rywali. Spotkanie zakończył z dorobkiem 16 punktów, 9 zbiórek i 6 asyst. Doncic kapitalnie zastąpił w roli egzekutora Sergio Llulla. Ten zaliczył 7 punktów i 8 asyst, ale wykorzystał zaledwie 1 z 9 oddanych rzutów z gry.

Wygrać nie udało się ostatniej w tabeli ekipie Galatasaray Stambuł. Pomimo, że turecki zespół dobrze wszedł w mecz i prowadził po pierwszej kwarcie 24:18, potem sprawy w swoje ręce wzięli gracze Panathinaikosu. Goście wygrali ostatecznie 84:79.

Nie do zatrzymania był Mike James. Zdobył on 18 punktów - najwięcej w meczu - wykorzystując 6 z 7 rzutów z gry. Pięć trójek dołożył z kolei James Feldeine.

Wyniki piątkowych meczów 21. kolejki Euroligi:

Galatasaray Stambuł - Panathinaikos Ateny 79:84
(Pleiss 15, Schilb 14, Micov 14, Guler 11, Diebler 11 - James 18, Singleton 15, Feldeine 15, Calathes 10)

Baskonia Vitoria Gasteiz - Real Madryt 71:79
(Beaubois 20, Hanga 12, Voigtmann 10 - Doncic 16, Taylor 16, Ayon 11)

Crvena Zvezda Belgrad - Anadolu Efes Stambuł 72:86 (Simonovic 17, Jenkins 13, Wolters 12, Bjelica 12 - Brown 20, Thomas 17, Dunston 16, Heurtel 12)