NCAA: 12 punktów Przemysława Karnowskiego

W sobotę w nocy czasu polskiego na akademickich parkietach w USA zaprezentowało się dwóch naszych rodaków. Niestety tylko Przemysław Karnowski mógł cieszyć się z dobrego występu i kolejnego zwycięstwa.

Stanisław Grabowski
Getty Images / William Mancebo
Gonzaga Bulldogs nie zwalnia tempa i pokonując u siebie wysoko uczelnię Santa Clara 90:55 odniosła już dwudzieste czwarte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach NCAA. Przemysław Karnowski w tym spotkaniu przebywał na parkiecie 19 minut i w tym czasie zanotował 12 punktów (6/10 za 2, 0/2 za 1), 6 zbiórek i 2 asysty. Najlepszym strzelcem w jego ekipie był tym razem Jordan Matthews, autor 16 "oczek".

Niestety po raz szesnasty w sezonie przegrała Cal Poly Mustangs. Drużyna Jakub Nizioł uległa przed własną widownią w starciu UC Riverside 56:67. Polak w ciągu 15 minut zapisał na swoim koncie 3 punkty (1/3 za 3), 2 asysty i 2 przechwyty.

Gdzie w przyszłym sezonie będzie grał Przemysław Karnowski?