Fenomenalny występ reprezentanta Polski w lidze chińskiej!

Maciej Lampe znów zabłysnął w lidze chińskiej. Reprezentant Polski zdobył aż 40 punktów, miał 17 zbiórek i 8 asyst, czym poprowadził do wygranej Shenzhen Leopards - 117:111.

Piotr Szarwark
Maciej Lampe WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Maciej Lampe
Maciej Lampe w niedzielę skończył 32 lata i swoje urodziny uczcił najlepiej jak mógł. Reprezentant Polski był nie do zatrzymania na parkiecie w rozgrywkach ligi chińskiej i pomógł Shenzhen Leopards odwrócić losy rywalizacji z Tianjin Golden Lions.

Leopards bowiem po pierwszej połowie tracili osiem punktów, ale już w trzeciej kwarcie zniwelowali całą stratę, a w czwartej przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Lampe spędził na parkiecie niespełna 42 minuty i w tym czasie zdobył aż 40 punktów (16-24 za dwa, 1-2 za trzy, 5-6 z linii rzutów wolnych), zebrał 17 piłek (pięć w ataku), a także miał 8 asyst.

Dla przegranych 30 punktów zapisał znany z NBA i europejskich parkietów Pooh Jeter.

Czas na SHOW! Zobacz Super Bowl w tę niedzielę w Eleven Sports! 23:00 Road do Super Bowl, 24:00 start transmisji Super Bowl LI. Kanał jest dostępny w ofertach takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya, INEA czy Netia.

Czy Maciej Lampe będzie liderem reprezentacji Polski na EuroBaskecie 2017?