Artur Mielczarek: Zabrakło konsekwencji w końcówce

Trefl Sopot stoczył bardzo wyrównany bój z Rosą Radom, ale ostatecznie z parkietu zszedł pokonany (73:79). Na nic zdało się zatem 14 punktów Artura Mielczarka. - Popełniliśmy błędy w obronie, które rywal wykorzystał - powiedział skrzydłowy.

Piotr Dobrowolski
Artur Mielczarek (z prawej) PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Artur Mielczarek (z prawej)
Porażka z Rosą Radom (73:79) była dla Trefla Sopot piątą z rzędu w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki. Podopieczni Zorana Marticia nie wygrali od miesiąca, kiedy bardzo wysoko pokonali w derbach Trójmiasta Asseco Gdynia (96:66).

Przez ponad trzy kwarty niedzielnego meczu dzielnie walczyli z wicemistrzami kraju. Wynik oscylował wokół remisu, ale w ostatnich minutach gospodarze kilka razy przechwycili piłkę i wyprowadzili bardzo szybkie kontrataki, co okazało się kluczowe dla ostatecznego rezultatu.

- Myślę, że w końcówce, kiedy były takie momenty na remisie, chyba od trzeciej minuty przed końcem, zabrakło trochę konsekwencji - odpowiedział Artur Mielczarek, zapytany o decydujące fragmenty spotkania. - Popełniliśmy kilka błędów w obronie, które drużyna z Radomia wykorzystała, a my nie trafiliśmy paru rzutów, i ta przewaga urosła na tyle, że nie byliśmy w stanie już jej odrobić - dodał.

Był jednym z najlepszych strzelców Trefla w hali MOSiR. Przez ponad 29 minut spędzonych na parkiecie zdobył 14 punktów, trafiając 6/10 rzutów z gry (w tym 2/4 z dystansu). Ponadto miał dwie zbiórki.

Sopocianie z 28 "oczkami" na koncie zajmują dwunaste miejsce w tabeli. Mają bilans 9-10.

Czy Trefl Sopot awansuje do fazy play-off?