NCAA: Przemysław Karnowski znów najlepszy

W sobotę na akademickich parkietach w USA zaprezentowało się dwóch naszych rodaków. Najlepiej z nich wypadł ponownie Przemysław Karnowski.

Stanisław Grabowski
Getty Images / William Mancebo
Gonzaga Bulldogs pokonała na wyjeździe wicelidera swojej konferencji Saint Marys's Gaels 74:64, prowadząc już do przerwy 40:31. Była to dwudziesta szósta wygrana drużyny Przemysława Karnowskiego, która nadal pozostaje niepokonana w lidze NCAA. Polak w tym starciu przebywał na parkiecie 25 minut i zdobył najwięcej punktów w swoim zespole, 19. Nasz center trafił 9 z 13 prób za 2 (69,2%) i 1 z 2 rzutów wolnych. Ponadto zapisał na swoim koncie 8 zbiórek, asystę i przechwyt.

Trzynasta ekipa rankingu ESPN West Virginia Mountaineers (20-5) wygrała przed własną publicznością z uczelnią Kansas State Wildcats 85:66. Maciej Bender dostał 4 minuty szans na zaprezentowanie swoich umiejętności (1 zbiórka). W szeregach zwycięzców wyróżnił się Jevon Carter, autor 19 "oczek".

Penn Quakers odniosła ósme zwycięstwo w dwudziestym spotkaniu, pokonując Columbia Lions 70:62. Niestety na parkiecie nie pojawił się Jakub Mijakowski.

Czy Gonzaga Bulldogs ma szansę wygrać całe rozgrywki w lidze NCAA?