Puchar Króla: drużyna Adama Waczyńskiego odpadła w ćwierćfinale

Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim w składzie przegrała w ćwierćfinale Pucharu Króla z FC Barcelona Lassa 70:82. Polski snajper zdobył trzy punkty.

Jacek Konsek
Adam Waczyński drugi rok z rzędu kapitanem reprezentacji Polski PAP/EPA / Tytus Żmijewski / Adam Waczyński drugi rok z rzędu kapitanem reprezentacji Polski

To nie był udany wieczór w wykonaniu Adama Waczyńskiego. Reprezentant Polski spędził na parkiecie 21 minut, w czasie których nie trafił ani jednego z sześciu rzutów z gry. "Waca" miał jednak 3/4 z linii rzutów wolnych, kończąc spotkanie z trzema punktami i dwoma zbiórkami na koncie.

Unicaja Malaga ostatecznie przegrała z FC Barcelona Lassa 70:82. Drugą połowę kataloński zespół wygrał różnicą 17 punktów. 20 "oczek" i siedem asyst zapisał na swoim koncie Tyrese Rice, lider FC Barcelona. Wśród pokonanych 16 punktów wywalczył Nemanja Nedović.

W półfinałach FC Barcelona zmierzy się z Valencia Basket, z kolei Real Madryt zagra z Baskonia Vitoria Gasteiz.