Jedna kwarta wygranej Siarce nie da. Polpharma pewna siebie w Tarnobrzegu

Polpharma Starogard Gdański nie miała większych problemów w Tarnobrzegu, gdzie wygrała z Siarką 77:62. Gospodarze jedynie w pierwszej kwarcie zdołali rzucić rękawicę Farmaceutom. Ich odpowiedź była jednak natychmiastowa.

Krzysztof Kaczmarczyk
Materiały prasowe

Siarka musi walczyć i wygrywać, aby marzyć o pozostaniu w PLK. W poniedziałek nie było ani jednego, ani drugiego. Jedną dobrą kwartę ciężko bowiem nazwać walką. Rywale zagrali poprawie, znakomite minuty zaliczył Martynas Sajus i Farmaceuci zabrali ze sobą dwa punkty i wygraną.

Gospodarze pierwsze minuty mieli niezłe. Punktował Travis Releford i po pierwszej kwarcie to Siarka była na prowadzeniu. Tak naprawdę na tym pozytywy i dobre momenty Siarki się skończyły.

Od drugiej kwarty na parkiecie dominował jeden zespół - ten z Kociewia. Sajus był nie do zatrzymania. Swoje na obwodzie robił Marcin Flieger, a z każdą kolejną minutą rozkręcali się Amerykanie: Anthony Miles i Thomas Davis.

Kociewskie Diabły szybko dopadły gospodarzy, przegonili ich i wypracowali sobie przewagę pokaźnych rozmiarów. Tarnobrzeżanie zaliczyli mały zryw w czwartej kwarcie, ale wtedy było już po meczu. Na dodatek rzut za rzutem trafiali Miles z Davisem, którzy szybko hamowali ewentualne pogonie Siarki.

Do wygranej Polpharmę poprowadził przede wszystkim duet Sajus - Miles. Obaj zdobyli po 20 punktów, co łącznie dało ponad pięćdziesiąt procent punktów całego zespołu. Duet ten wykorzystał 16 z 22 oddanych rzutów z gry.

Swoje tradycyjnie dorzucił Davis, który od kilku tygodni jest bardzo pewnym punktem teamu ze Starogardu Gdańskiego.

W grze Siarki ciężko doszukać się wielkich pozytywów. Nawet autor 19 punktów Releford nie grzeszył skutecznością. Najjaśniejsza postacią był Alex Welsh, autor 15 punktów (7/11 z gry) i 5 zbiórek.

Przed Siarką szykuje się naprawdę szalona walka o utrzymanie. Polpharma z kolei nadal pozostaje w grze o udział w fazie play-off.

Siarka Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 62:77 (20:16, 12:21, 8:19, 22:21)

Siarka: Travis Releford 19, Alex Welsh 15, Zane Knowles 7 (11 zb), Piotr Pandura 7, Jakub Patoka 4, Krzysztof Jakóbczyk 4, Grzegorz Małecki 3, Jan Grzeliński 3, Tomasz Wojdyła 0.

Polpharma: Martynas Sajus 20, Anthony Miles 20, Thomas Davis 11, Marcin Flieger 10, Łukasz Diduszko 6, Martynas Paliukenas 6, Uros Mirkovic 4, Jakub Schenk 0, Szymon Długosz 0, Karol Michałek 0.