AGH Kraków w końcu zwycięskie

W środowym zaległym spotkaniu I ligi koszykarze KS AGH Kraków pokonali przed własną widownią KSK Noteć Inowrocław 79:59.

Stanisław Grabowski
Materiały prasowe
Beniaminek I ligi KS AGH Kraków po serii dwóch domowych porażek pokonał KSK Noteć Inowrocław. Początek spotkania był dość wyrównany, ale z małą przewagą gospodarzy. Gdy goście w drugiej kwarcie doszli rywali na wynik 30:25 wydawało się, iż mecz będzie w dalszym jego etapie bardzo zacięty. Jednak wtedy miejscowi odskoczyli po serii 10:0 na 40:25, a na przerwę schodzili z wynikiem 44:27.

W drugiej odsłonie AGH kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i spokojnie powiększał swoją przewagę. Po trzech kwartach wynosiła ona już 28 punktów (61:33). Ostatecznie gospodarze wygrali 79:59 i podnieśli się po porażkach ze Zniczem Basket Pruszków i ACK UTH Rosą Radom.

Dobre zawody rozegrał wracający po kontuzji Artur Włodarczyk, autor 16 "oczek". O jedno więcej dodał Bartosz Wróbel. Po drugiej stronie natomiast wyróżnił się, zdobywca 14 punktów i 9 zbiórek Mikołaj Grod oraz Dawid Adamczewski (15).

AGH Kraków - Noteć Inowrocław 79:59 (22:16, 22:11, 17:6, 18:26)

AGH: Wróbel 17, Włodarczyk 16, Krawczyk 11 (7 asyst), Maj 9, Szumełda-Krzycki 9 (8 asyst), Podworski 6, Borówka 6, Wasyl 4, Zgłobicki 1, Koperski 0, Kalinowski 0.

Noteć: Adamczewski 15, Grod 14 (9 zbiórek), Lisewski 8, Maciejewski 6, Szczepanik 6, Bielecki 3, Jaśtak 3, Sroczyński 2, Kucharski 2, Rzosiński 0, Wierzbicki 0.