Jakub Schenk i Uros Mirkovic ponownie w Radomiu. Rosa gra z Polpharmą

Po dwutygodniowej przerwie do walki o punkty Polskiej Ligi Koszykówki wraca Rosa. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego w niedzielny wieczór podejmą Polpharmę Starogard Gdański ze świetnie znanymi w Radomiu Jakubem Schenkiem i Urosem Mirkoviciem.

Piotr Dobrowolski
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski

Ze względu na rozgrywany w poprzedni weekend turniej finałowy Pucharu Polski, Rosa Radom miała pierwszą tak długą w tym sezonie, bo dwutygodniową przerwę. W tym czasie zawodnicy dostali kilka dni wolnego od sztabu szkoleniowego, a następnie zaczęli przygotowywać się do ostatniej części rundy zasadniczej Polskiej Ligi Koszykówki.

Treningi były okazją do "odświeżenia" sobie zagrywek i lepszego zgrania się z resztą zespołu dla Igora Zajcewa, który na początku lutego powrócił do drużyny wicemistrzów kraju po krótkich przygodach w Stelmecie BC Zielona Góra i w Hiszpanii. Niedzielny mecz z Polpharmą Starogard Gdański będzie jego premierowym występem w hali MOSiR w sezonie 2016/2017.

Po raz pierwszy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją stopy i długą rehabilitacją radomskiej publiczności zaprezentuje się Tyrone Brazelton. On i ukraiński podkoszowy byli wiodącymi postaciami Rosy w ostatnim, wygranym 75:61 starciu z Siarką Tarnobrzeg.

W składzie gospodarzy zabraknie jedynie mającego problemy ze zdrowiem Macieja Bojanowskiego. - Mam do dyspozycji prawie wszystkich zawodników, co daje dodatkowy komfort - mówi Wojciech Kamiński.

- Mieliśmy chwilę na złapanie oddechu, i dobrze. Teraz jesteśmy w intensywnym treningu, który podporządkowaliśmy właśnie starciu z Polpharmą - podkreśla trener. - Wiemy sporo o rywalu i jesteśmy przygotowani na jego zmienną, twardą obronę. Mamy jednak przede wszystkim własne rozwiązania, chcemy narzucić własny styl, niech rywal się martwi, jak dotrzymać nam kroku - dodaje.

Ostatnim rywalem ekipy ze Starogardu Gdańskiego także była Siarka. W poniedziałek podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa pokonali ostatnią drużynę tabeli 77:62. Spotkanie w Radomiu będzie bardzo ważne dla Jakuba Schenka, który cztery wcześniejsze lata spędził w Rosie. Z kolei Uros Mirkovic bronił barw klubu z województwa mazowieckiego w sezonie 2014/2015, zdobywając z nim czwarte miejsce.

Gospodarze będą chcieli zrewanżować się Polpharmie za niespodziewaną porażkę 54:69 w pierwszej rundzie.

Na kibiców czekają atrakcje nie tylko koszykarskie. W przerwie meczu odbędzie się specjalny pokaz strzelania z łuku, który da Lena Głuch, jeżdżąca na wózku sportsmenka, realizująca poprzez sport swoją pasję. Będzie także łuczniczy konkurs dla kibiców.