Historyczny triumf AZS-u. Nawet za czasów Woodsa i Szewczyka się nie udało

Koszykarze AZS-u Koszalin pokazali charakter. Po dwóch dogrywkach pokonali na wyjeździe Asseco 103:100. To pierwsza wygrana w Gdyni w historii klubu. Koszalinianom nawet za czasów Woodsa i Szewczyka nie udało się zwyciężyć na parkiecie rywala.

Karol Wasiek

Przed niedzielnym spotkaniem Puls Basketu przypomniał, że zespół AZS-u Koszalin nie wygrał jeszcze nigdy w Gdyni. Asseco odniosło 12 zwycięstw z rzędu.

Nawet za czasów Qyntela Woodsa, Szymona Szewczyka czy Dante Swansona nie udało się wygrać na wyjeździe z Asseco. Teraz też nic nie wskazywało na zwycięstwo AZS-u, który przegrał pięć ostatnich meczów w PLK. W klubie zrobiło się nerwowo, ale obyło się bez gwałtownych ruchów. Przedłużono nawet kontrakt z Kevinem Johnsonem do końca sezonu.

AZS bardzo mocno przepracował przerwę w rozgrywkach (zespół miał aż 18 dni przerwy). Koszykarze nie próżnowali w tym czasie. Tak ciężko koszalinianie w tym sezonie nie trenowali.

- Zrobiliśmy tygodniowy obóz przygotowania fizycznego, którego z różnych względów nie udało nam się zorganizować przed sezonem. Skupiliśmy się na motoryce, sile i wytrzymałości - podkreśla Piotr Ignatowicz, szkoleniowiec AZS-u.

Ciekawostką jest fakt, że koszykarze przez tydzień... nie dotykali piłek. W ten sposób mieli zresetować głowy po ostatnich niepowodzeniach. - Nie ma co ukrywać, że po pięciu porażkach z rzędu nasza sytuacja nie była najlepsza. Fajnie, że zostaliśmy w tym samym gronie - uważa z kolei Kamil Sadowski, asystent Piotra Ignatowicza.

Ciężka praca przyniosła efekty. AZS w Gdyni zagrał jedno z lepszych spotkań w tym sezonie. Świetnie funkcjonowali obwodowi liderzy koszalińskiego zespołu, którzy w końcu się dogadali. Chodzi o Remona Nelsona i Curtisa Millage'a. Ten pierwszy zdobył 27 punktów, a jego bardziej doświadczony rodak dołożył 17 "oczek". Swoje punkty zdobyli także podkoszowi: Piotr Stelmach (11), Daniel Wall (10) i Darrell Harris (10).

Dla AZS-u Koszalin była to siódma wygrana w rozgrywkach.

Ile zwycięstw w tym sezonie odniesie jeszcze zespół AZS-u Koszalin?