BCL: Niecodzienny wynik Banvitu BC, skuteczny Kulig

Niecodziennym, jak na koszykarskie parkiety, wynikiem zakończył się pierwszy mecz fazy play-off. W pojedynku EWE Baskets Oldenburg z Banvitem BC padł... remis 82:82. Niezłe zawody rozegrał Damian Kulig.

Krzysztof Kaczmarczyk
Facebook

Niemal całe spotkanie prowadziła drużyna z Damianem Kuligiem w składzie musiała gonić wynik. Ostatecznie Tolga Gecim na niespełna minutę przed końcem doprowadził do remisu i... takim wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie w rywalizacji EWE Baskets Oldenburg z Banvitem BC.

Swój niemały wkład w taki - nazwijmy to korzystny wynik dla tureckiej ekipy - miał nasz reprezentant. Kulig spędził na parkiecie nieco ponad 23 minuty. W tym czasie uzbierał 10 oczek (3/4 z gry i 2/4 z linii rzutów wolnych), 4 zbiórki, 2 bloki i asystę.

Bohaterem Banvitu był bez wątpienia Gedimanas Orelik, na koncie którego pojawiły się 23 punkty. 19 dołożył Jordan Theodore.

Przy takim wyniku Banvit BC jest w bardzo dobrej sytuacji przed meczem rewanżowym, który rozstrzygnie o tym kto wywalczy awans do kolejnego etapu Basketball Champions League. Rewanż odbędzie się w Turcji i to podopieczni Saso Filipovskiego będą faworytem do awansu.

EWE Baskets Oldenburg - Banvit BC 82:82 (19:13, 22:22, 23:22, 18:25)

Czy Banvit BC pokona w rewanżu EWE Baskets?