Paweł Kikowski nie marnował amunicji. "Złapałem dobry rytm i poszło"

King Szczecin pokonał w piątek Asseco Gdynia 94:83. Zespół do 12. zwycięstwa w Polskiej Lidze Koszykówki poprowadził Paweł Kikowski.

Patryk Neumann
Paweł Kikowski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Paweł Kikowski
Liczby snajpera King Szczecin robią wrażenie. W 29 minut zdobył 26 punktów. Do tego rozdał pięć asyst. Imponująca była przede wszystkim skuteczność - 6/7 prób za dwa i 2/4 za trzy punkty. Do tego Paweł Kikowski trafił 8/9 rzutów wolnych. - Cała drużyna świetnie zagrała, 94 punkty rzucone to nie jest jeden zawodnik. Nawet ci, co nie weszli na parkiet dawali wsparcie, więc całej drużynie należą się brawa - skromnie przyznał koszykarz King Szczecin.

Świetne statystyki osiągnął on już w pierwszej połowie, w której rzucił 19 punktów. Cały zespół miał na swoim koncie 51 "oczek". - Bardzo dobrze się czułem. Złapałem dobry rytm i poszło - krótko skomentował nasz rozmówca.

Kikowski dołożył siedem punktów w końcówce meczu. Szczególnie istotna była "trójka" w sytuacji, gdy kończył się już czas 24 sekund na rozegranie ataku. Goście zniwelowali różnicę do siedmiu punktów jednak trafienie szczecińskiego superstrzelca oddaliło widmo nerwowej końcówki dla gospodarzy. - Asseco to jest taka drużyna, która walczy do samego końca, nigdy nie odpuszcza. To są młodzi zawodnicy z dobrą kondycją, więc mogą biegać 40 minut - ocenił Paweł Kikowski.

W piątkowym meczu zadebiutowali Travis Releford i Zane Knowles. Jak King Szczecin funkcjonuje po zmianach w składzie? - Jest zwycięstwo, więc chyba OK. - śmiał się jeden z liderów zachodniopomorskiej drużyny. - Chłopaki dobrze się zaprezentowali. Jeszcze nie pamiętają wszystkich zagrywek, ale myślę, że z biegiem czasu będzie coraz lepiej. Mili ludzie, oby tak dalej - dodał Paweł Kikowski, który wierzy w podtrzymanie domowej serii zwycięstw.

Wilki zaczęły 21. Kolejkę PLK a we wtorek zakończą zmagania w tej serii gier. O godz. 18:00 podejmą Rosę Radom. - To jest mocny przeciwnik. Może w tym sezonie falują, ale dalej to wicemistrz Polski. Mają doświadczonych zawodników. To będzie bardzo trudna przeprawa, ale czuję, że odniesiemy kolejne zwycięstwo - zakończył bohater meczu z Asseco Gdynia.

Czy King Szczecin awansuje do play-offów?