Blisko niespodzianki w derbach Mazowsza. Wymęczone zwycięstwo Legii Warszawa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko /
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko /

Derby Mazowsza dla Legii Warszawa. W 26. kolejce I ligi podopieczni trenera Piotra Bakuna pokonali Znicz Basket Pruszków 74:65.

Derby Mazowsza były tradycyjnie pełne podtekstów. Przypomnijmy, że w szeregach Legii występuje kilku zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Znicza: Adam Linowski, Grzegorz Malewski czy kontuzjowany Michał Aleksandrowicz. Analogiczną sytuację mamy po drugiej stronie w Pruszkowie, gdzie znajdziemy kilku byłych legionistów: Andrzeja Paszkiewicza, Damiana Cechniaka czy Bartłomieja Ornocha.

Oba zespoły w poprzedniej kolejce dosyć niespodziewanie doznały porażki, dlatego w sobotę Legia i Znicz marzyły o przełamaniu. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości z Pruszkowa, którzy lepiej od Legii rzucali z dystansu. Pozostałe statystyki były wręcz identyczne, dlatego to właśnie ten element pozwalał Zniczowi osiągnąć minimalne prowadzenie.

W ekipie trenera Marka Zapałowskiego warto pochwalić Mikołaja Stopierzyńskiego oraz Bartłomieja Ornocha, którzy napędzali grę Znicza.

Wydawało się, że reprymenda w przerwie meczu przyniosła pozytywny skutek. Podopieczni trenera Piotra Bakuna drugą połowę rozpoczęli znakomicie, w efekcie czego zanotowali serię 13:2. Legioniści mieli kontynuować swoją znakomitą grę, jednak w maszynie z Warszawy ponownie pojawiła się rysa.

Gospodarze w porę jednak opanowali sytuację. Niezawodny okazał się Grzegorz Kukiełka, którego punkty pozwoliły Legii uzyskać większą przewagę. Blisko zdobycia double-double był Adam Linowski, autor 15 punktów oraz 9 zbiórek. Mimo świetnej gry Stopierzyńskiego, ekipie Piotra Bakuna udało się wyszarpać zwycięstwo.

Legia Warszawa - Znicz Basket Pruszków 74:65 (20:18, 14:20, 16:13, 24:14)

Legia: Kukiełka 18, Linowski 15, M. Wilczek 10, Pacocha 9, Robak 9, Ł. Wilczek 7, Andrzejewski 4, Malewski 2, Sulima 0.

Znicz: Stopierzyński 18, Ornoch 9, Tokarski 8, Cechniak 6, Paszkiewicz 6, Cetnar 5, Madziar 5, Kordalski 4, Szwed 4.

Czy Legia Warszawa będzie w maju cieszyć się z awansu do PLK?