EuroCup: Unicaja zdobyła Monachium, Adam Waczyński w półfinale

W meczu "o życie" Unicaja Malaga wygrała 74:69 w Monachium z Bayernem, dzięki czemu uzyskała awans do kolejnej rundy EuroCupu. Swój niemały wkład w ten sukces miał Adam Waczyński.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński i Marcin Gortat Materiały prasowe / Andrzej Romański / Polski Związek Koszykówki / Na zdjęciu: Adam Waczyński i Marcin Gortat

Uniacaja bardzo dobrze weszła w mecz i już w pierwszej kwarcie miała nawet 9 punktów zaliczki. Gospodarze co prawda obudzili się, odrobili straty, ale na przerwę schodzili przegrywając 27:34.

Po zmianie stron gra się bardziej wyrównała, ale jednak minimalną przewagę nadal utrzymywali podopieczni Joana Plazy. Decydujące minuty meczu należały do Nemanji Nedovicia. Serb w kluczowych momentach wziął ciężar gry na swoje barki, a Unicaja wygrała ostatecznie różnicą pięciu oczek pieczętując awans do półfinału.

W decydującym o awansie meczu swoją przydatność pokazał Adam Waczyński. Polak 29 minut - drugi wynik w zespole. W jego statystykach pojawiło się 9 punktów (3/6 zza łuku) oraz 9 zbiórek, z czego aż pięć pod atakowaną tablicą.

Wspomniany już Nedović zaliczył 21 oczek, z kolei Dejan Musli dołożył 16.

Półfinałowym rywalem drużyny z Adamem Waczyńskim w składzie będzie Lokomotiv Kubań Krasnodar.

Bayern Monachium - Unicaja Malaga 69:74

stan rywalizacji: 2:1 dla Unicaji Malaga i awans hiszpańskiego zespołu