Filip Zegzuła show w Radomiu! Rezerwy Rosy wysoko pokonały SKK

W sobotnim meczu 27. kolejki pierwszej ligi ACK UTH Rosa Radom pokonała przed własną publicznością SKK Siedlce 83:61. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził fenomenalny Filip Zegzuła, autor 31 punktów.

Piotr Dobrowolski
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski
Jedynie pierwsza kwarta nie ułożyła się po myśli ACK UTH Rosy. Po "trójkach" Aarona Weresa i Damiana Szymczaka oraz rzucie z półdystansu Rafała Rajewicza, goście wygrywali 8:2. Gospodarze zniwelowali straty dzięki dobrej postawie Filipa Zegzuły, który zdobył pierwsze osiem punktów dla swojej drużyny. Gdy zza linii 6,75 m przymierzył Damian Jeszke, było już tylko 15:16. Jego wyczyn półtorej minuty później skopiował Mateusz Gos i rezerwy wicemistrzów Polski objęły pierwsze prowadzenie w sobotnim meczu (18:16). Pięć ostatnich "oczek" padło łupem SKK. Najpierw spod kosza trafił Rafał Sobiło, a następnie trzy osobiste wykorzystał Kamil Czosnowski.

Od początku drugiej części podopieczni Karola Gutkowskiego zaczęli spisywać się dużo lepiej. Co prawda wynik wynosił już 33:25 na ich korzyść, lecz po akcji "trzy plus jeden" Szymczaka siedlczanie zmniejszyli dystans do jednego punktu (33:32). Odpowiedział efektownym wsadem Szymon Szymański, po świetnej asyście Michała Sadło.

Trzecią odsłonę mocnym uderzeniem rozpoczął Jakub Stanios, rzucając zza linii 6,75 m. Po kilkudziesięciu sekundach takimi samymi zagraniami popisali się Weres i Marcin Pławucki (39:38). Od tego momentu radomianie przejęli kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na parkiecie, wzmacniając obronę. Seryjnie trafiali z dystansu. Przy stanie 50:40 o czas poprosił Teohar Mollov.

Później rozpoczął się koncert UTH Rosy. Gdy dwukrotnie z dystansu trafił Gos (64:47), do końca meczu pozostawało osiem minut. Karol Obarek przechwycił piłkę i wykorzystał kontratak. Po "trójkach" Zegzuły (74:54) było już jasne, która drużyna zakończy pojedynek w Hali Sportowej UTH zwycięstwem.

ACK UTH Rosa Radom - SKK Siedlce 83:61 (18:21, 18:11, 22:13, 25:16)