Można mówić o kryzysie? King ograł Polski Cukier w Toruniu!

Polski Cukier Toruń miał zacząć się odbudowywać, tymczasem w niedzielny wieczór we własnej hali dostał lanie od osłabionego Kinga Szczecin. Twarde Pierniki przegrały w domu aż 65:87!

Krzysztof Kaczmarczyk

Dramat gospodarzy rozegrał się w ostatniej kwarcie. Wcześniej bowiem pojedynek był niesamowicie wyrównany. Na finiszu brylowała już jednak tylko jedna ekipa - ta ze Szczecina. 28:7 w ostatniej kwarcie mówi samo za siebie.

Przez trzy kwarty żadnej z drużyn nie udawało się wypracować solidnej przewagi. Gdy tylko ktoś odskoczył na kilak punktów, rywal momentalnie odpowiadał i kasował przewagę rywala.

Tak było aż do momentu rozpoczęcia decydującej kwarty. Na jej początku zza łuku trafił Michał Nowakowski i King prowadził 64:59. Szybko trójką odpowiedział Kyle Weaver.

Na kolejny taki rzut Nowakowskiego nikt z Polskiego Cukru odpowiedzieć już nie zdołał, a rywale poszli za ciosem. Szczecinianie zaliczyli serię 12:0 i objęli prowadzenie 76:62.

Serię tą przerwał dwie minuty przed końcem Obie Trotter celnym rzutem z dystansu. Jak się jednak okazało - były to ostatnie punkty gospodarzy w tym meczu. King natomiast zakończył z przytupem, bo trzema trójkami i wsadem Nowakowskiego. Ten zakończył mecz z dorobkiem 18 punktów i mianem najskuteczniejszego gracza meczu. To on zapoczątkował serię, która dała Kingowi bezcenny sukces.

Dla Twardych Pierników, którzy jeszcze niedawno byli na szczycie tabeli PLK, była to czwarta porażka w ostatnich pięciu meczach. Zdołali wygrać jedynie w domu z Siarką Tarnobrzeg.

W niedzielę wszystko funkcjonowało nieźle do początku czwartej kwarty. Na porażkę różnicą 22 punktów być może torunianie nie zasłużyli, ale to i tak nie zmienia faktu, że zespół po prostu się zaciął.

King może, a nawet powinien być dumny z siebie. Wygrana na bądź co bądź bardzo trudnym terenie. 14 celnych rzutów zza łuku (przy 28 próbach) musi budzić szacunek. Tak samo jak fakt, że w zwycięstwie pomóc nie mógł kontuzjowany Travis Releford.

Polski Cukier Toruń - King Szczecin 65:87 (18:17, 20:20, 20:22, 7:28)

Polski Cukier: Krzysztof Sulima 12, Kyle Weaver 12, Aleksander Perka 9, Obie Trotter 7, Łukasz Wiśniewski 7, Bartosz Diduszko 6, Jure Skifić 6, Tomasz Śnieg 4, Maksym Sanduł 2.

King: Michał Nowakowski 16, Marcin Dutkiewicz 14, Jakub Garbacz 12, Russell Robinson 11, Robert Skibniewski 9, Paweł Kikowski 8, Zach Robbins 8, Maciej Majcherek 4, Zane Knowles 4, Szymon Łukasiak 2.