Artur Gronek: Stworzyliśmy dobre widowisko

Do ostatniej chwili ważyły się losy niedzielnego pojedynku pomiędzy Stelmetem BC Zielona Góra, a Energą Czarnymi Słupsk. Ostatecznie zwycięstwo zapewniła sobie ekipa miejscowych, wygrywając 81:79.

Ewelina Bielawska
- Obu zespołom należą się gratulacje, ponieważ stworzyliśmy bardo dobre widowisko. Jestem zadowolony, że moi zawodnicy goniąc całą drugą połowę, przełamali końcówkę pojedynku. W efekcie wygraliśmy ostatnią kwartę jednym oczkiem i ta część meczu zadecydowała o ostatecznym rozrachunku - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Stelmetu BC, Artur Gronek.

Szkoleniowiec przyznał, iż zakończony mecz nie należał do tych najłatwiejszych, a zielonogórzanie włożyli sporo energii, by w drugiej połowie odwrócić losy spotkania. - To było dość ciężkie starcie dla obu zespołów ze względu na skuteczność rzutów trzypunktowych. Obie drużyny miały mnóstwo otwartych rzutów, które nie wpadały do kosza. W trzeciej kwarcie mieliśmy zaledwie szesnaście procent skuteczności, a uważam, że mamy w zespole jednych z lepiej rzucających za trzy punkty zawodników w tym kraju - dodał.

Gronek wskazał także na błędy w grze swojego zespołu, które dało się zauważyć podczas niedzielnego pojedynku. - W pierwszej połowie było kilka dobrych momentów jeśli chodzi o atak. Z kolei w obronie zagraliśmy zbyt pasywnie, zwłaszcza w obronie jeden na jeden. W połowie drugiej kwarty zmieniliśmy grę na bardziej agresywną obronę. Uważam, że ekipa Energii Czarnych jest bardzo dobrym zespołem. Jeśli są w dobrej formie fizycznej to nie gra się przeciwko nim łatwo - zakończył.