R8 Basket Kraków z przytupem rozpoczął play off. Krok do pierwszej ligi wykonany

Krakowski zespół, który mierzy w awans do pierwszej ligi znakomicie rozpoczął fazę play off. Pewnie pokonał Zagłębie Sosnowiec i jest bardzo blisko kolejnej rundy.

Adam Popek
Adam Popek
Rafał Knap jeszcze jako trener R8 Basket Kraków WP SportoweFakty / Rafał Knap jeszcze jako trener R8 Basket Kraków

Podopieczni Rafała Knapa wedle własnego zwyczaju narzucili rywalom twarde warunki gry. Nie patrząc się na wynik robili wszystko, by podkreślić własną klasę, dzięki czemu o żadnym zagrożeniu ich zwycięstwa nie było mowy.

Szybko, za sprawą m in. Jakuba Załuckiego objęli prowadzenie 11:2 i w pełni kontrolowali wydarzenia. Momentami znakomicie stosowali pressing notując przechwyty jeszcze na połowie rywala. Dzięki temu w niewielkich ostępach czasowych potrafili podwyższać rezultat oraz udowodnili sobie, że taki system gry może być znakomitą bronią w walce o zaplecze ekstraklasy.

Krakowianie wystąpili tym razem bez Michała Hlebowickiego, ale koledzy świetnie go zastąpili. Jeszcze przed przerwą wygrywali różnicą blisko 30 punktów, więc zapewne odczuwali przynajmniej małą satysfakcję z własnej postawy.

Druga połowa charakteryzowała się bardziej wyrównanym poziomem, aczkolwiek przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. W przeciągu całego pojedynku świetnie zaprezentowali się Patryk Pełka oraz Wojciech Pisarczyk, którzy zdobyli po 19 "oczek". Jedno więcej zanotował wspominany Załucki, jeden z bardziej wszechstronnych graczy małopolskiej drużyny.

Tym samym pozostaje jej wygrać jeszcze jedno spotkanie z Zagłębiem, by znaleźć się w następnym etapie. Warto zaznaczyć, że rywalizację kolegów oglądał już Michael Hicks. Legitymujący się polskim paszportem obwodowy został sprowadzony do R8 Basket z ekstraklasowej Polpharmy Starogard Gdański i od nowego sezonu będzie pożytkował tutaj swoje umiejętności.

R8 Basket Kraków - Zagłębie Sosnowiec 94:61 (18:13, 32:9, 21:21, 23:18)

R8 Basket: Załucki 20, Pisarczyk 19, Pełka 19, Kwiatkowski 8, Zieliński 6, Stalicki 5, Renkiel 4, Malczyk 4, Stecko 3, Mamcarczyk 3, Derkowski 2, Baran 1.

Zagłębie: Wójciak 11, Moralewicz 9, Czyż 9, Jurczyński 9, Szpyrka 7, Kowalski 6, Balcerzak 5, Kantarowski 3, Wroza 2.

Czy R8 Basket Kraków awansuje do I ligi?