NCAA: Przemysław Karnowski bliżej mistrzostwa

W czwartkowym spotkaniu I rundy Tournamentu Gonzaga Bulldogs pokonał South Dakota State 66:46, a Przemysław Karnowski zdobył 10 punktów.

Stanisław Grabowski
Getty Images / William Mancebo
Gonzaga Bulldogs rozstawiona z jedynką w West Region pokonała numer szesnasty South Dakota State 66:46, prowadząc do przerwy 26:22.

Przemysław Karnowski spędził na parkiecie w tym pojedynku 17 minut i zanotował na swoim koncie 10 punktów (5/9 za 2, 0/2 za 1), 3 zbiórki, blok i przechwyt. 16 "oczek" dla zwycięzców rzucił Jordan Matthews.

W II rundzie jest już też West Virginia Mountaineers, która wygrała z uczelnią Bucknell 86:80. Nasz debiutant Maciej Bender niestety nie wystąpił w tym meczu.

W kolejnej fazie w walce o mistrzostwo NCAA w nadchodzącą sobotę Gonzaga (33-1) rywalizować będzie z Northwestern (24-11). Natomiast West Virgninia (27-8) zmierzy się z Notre Dame (26-9).

Czy Gonzaga Bulldogs ma szansę wygrać całe rozgrywki w lidze NCAA?