Euroliga: Panathinaikos Ateny niegościnny dla Realu Madryt

Panathinaikos Ateny udowodnił, że w tym sezonie może być groźny dla każdego. W 26 kolejce grecki potentat okazał się lepszy od dotychczasowego lidera i ograł Real Madryt 88:82.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP/EPA / PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Spotkanie w Atenach było określane mianem hitu 26. serii spotkań na euroligowych parkietach. Zarówno poziom emocji, jak i ten sportowy nie zawiodły. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w ostatniej minucie spotkania.

Po trzech kwartach był remis. W 35 minucie meczu Real prowadził jeszcze 70:68, ale od tego momentu inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Kluczowy dla losów meczu okazał się rzut Mike'a Jamesa na minutę przed końcem. Jego trójka dała Panathinaikosowi prowadzenie 80:74 i ważną wygraną.

Głównym autorem sukcesu był jednak doświadczony Chris Singleton, autor 21 punktów i 9 zbiórek. Królewscy popełnili aż 16 strat, co przy 8 graczy z Aten, zrobiło bardzo dużą różnicę.

Z ważnej wygranej w Bambergu cieszył się zespół Fenerbahce Stambuł. Aktualni wicemistrzowie Euroligi wygrali 83:78, a pierwsze skrzypce rozegrał Bobby Dixon. Amerykanin z tureckim paszportem zaliczył 26 punktów, trafiając m.in. 5 z 9 rzutów zza łuku. 16 oczek dołożył niezawodny Luigi Datome.

Z triumfu 92:87 cieszył się również inny turecki zespół - Efes. Balansujący na granicy awansu do fazy play-off zespół we własnej hali okazał się lepszy od Maccabi Tel Awiw.

Wyniki czwartkowych meczów 26. kolejki Euroligi:

Anadolu Efes Stambuł - Maccabi Tel Awiw 92:87
(Granger 22, Heurtel 18, Dunston 13 (12 zb), Brown 12 - Rudd 23, Landesberg 20, Smith 10)

Panathinaikos Ateny - Real Madryt 88:82
(Singleton 21, Feldeine 14, James 14, Rivers 13, Gist 11 - Randolph 13, Ayon 12, Doncic 10, Hunter 10, Llull 10)

Brose Baskets Bamberg - Fenerbahce Stambuł 78:83
(Causeur 15, Zisis 15, Miller 14 - Dixon 26, Datome 16, Udoh 12)

EA7 Emporio Armani Mediolan - Crvena Zvezda Belgrad 71:78 (Hickman 14, Sanders 12, Pascolo 11 - Kuzmic 15, Simonovic 13, Guduric 12, Jenkins 11)