NBA: Wizards pokonali Bulls, osiem punktów Gortata

Washington Wizards pokonali przed własną publicznością Chicago Bulls 112:107, wygrywając 42 spotkanie w sezonie. Marcin Gortat zapisał na swoim koncie osiem punktów.

Jacek Konsek
Washington Wizards Getty Images / Rob Carr / Washington Wizards

Marzec jest najgorszym miesiącem Marcina Gortata w bieżących rozgrywkach. Polak zdobywa średnio 8,2 punktu i 9 zbiórki przy skuteczności 50 proc. z gry. Podobnie było w starciu przeciwko Chicago Bulls, gdzie łodzianin nie był wyróżniającą się postacią w zespole Wizards. W ciągu 22 minut zgromadził osiem punktów (4/9 z gry), miał osiem zbiórek i asystę. Trzeba jednak podkreślić, że na minutę przed końcem czwartej kwarty zdobył ważne dwa punkty po podaniu Johna Walla.

Dużo lepiej od Gortata spisali się inni podkoszowi Czarodziei. Jason Smith z 17 punktami wyrównał swój rekord sezonu, z kolei zmiennik Polaka Ian Mahinmi zagrał najlepszy mecz w sezonie, zdobywając 16 punktów przy świetnej skuteczności 8/11 z gry. Bohaterem Wizards był jednak John Wall, który zdobył 14 punktów i miał aż 20 asyst, co jest jego rekordem kariery. Korzystał z nich przede wszystkim Bradley Beal, autor 24 oczek - najlepszy strzelec gospodarzy.

Wizards prowadzili różnicą 19 punktów, lecz pozwolili Chicago Bulls wrócić do gry. W końcówce przyjezdni mieli już tylko jeden punkt straty. - Nie lubię słowa miękki, ale ono opisuje naszą postawę w tym spotkaniu - irytował się Jimmy Butler, lider Byków, autor 28 punktów. Przypomnijmy, że ekipa z Wietrznego Miasta do końca sezonu będzie musiała sobie radzić bez kontuzjowanego Dwyane'a Wade'a.

Wizards wygrali 21 z ostatnich 25 meczów i nadal zajmują 3. lokatę w Konferencji Wschodniej (42-26) z niewielką wciąż stratą do Boston Celtics (44-25).

Coraz bliżej awansu do play off są koszykarze Milwaukee Bucks, którzy pokonali na wyjeździe Los Angeles Lakers 107:103. Kozły do wygranej poprowadził duet Khris Middleton - Giannis Antetokounmpo, który zdobył w sumie 56 punktów.

Pod koniec trzeciej kwarty doszło do ostrego spięcia pomiędzy graczami obu drużyn. W wyniku tego sędziowie wyrzucili z gry trzech zawodników: Nicka Younga, D'Angelo Russella i Grega Monroe'a.

41 punktów, 14 zbiórek i 11 asyst Jamesa Hardena nie wystarczyło do pokonania New Orleans Pelicans. Dość niespodziewanie liderem Pelikanów w tym spotkaniu okazał się Solomon Hill, który trafił sześć trójek i z 30 punktami ustanowił nowy rekord kariery.