Czterech muszkieterów z Trefla rozstrzelało MKS

Kwarter Ireland-Karolak-Marković-Dylewicz zdobył 74 z 79 punktów dla Trefla Sopot, który w pierwszym sobotnim meczu 23. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 79:68.
Jacek Konsek

13 trójek przed tygodniem, 13 trójek w sobotę - koszykarze Trefla Sopot rzutami z dalekiego dystansu zapewnili sobie zwycięstwo nad MKS Dąbrowa Górnicza 79:68. Gospodarze osiągnęli sukces za sprawą czterech graczy: Anthony Ireland-Nikola Marković-Filip Dylewicz-Jakub Karolak wywalczyli aż 74 z 79 punktów trójmiejskiego zespołu.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, w której gospodarze trafili aż sześć trójek i odskoczyli nawet na 13 oczek przewagi - 52:39. "Dylu" miał 4/6 w tym elemencie, z kolei Marković i Karolak 3/5. Ekipa trenera Marticia już tego prowadzenia nie oddała, choć goście walczyli dzielnie do ostatnich minut.

MKS nie był dobrze dysponowany rzutowo, lecz nadrabiał to na linii rzutów wolnych. Koszykarze z południa Polski aż 31 punktów zdobyli w tym elemencie, dzięki czemu jeszcze w końcówce czwartej kwarty było 60:61. Na wygraną zabrakło jednak czasu.

Karolak postawił kropkę nad "i" trafiając trójkę z faulem. Akcja za cztery punkty podłamała MKS, który dobił Ireland - najlepszy zawodnik meczu. Filigranowy Amerykanin zapisał na swoim koncie 24 punkty i siedem asyst. Marković skompletował double-double, notując 17 punktów i 11 zbiórek.

W zespole MKS najlepiej pisał się Kerron Johnson - 15 punktów. Zawiedli Polacy - Piotr Pamuła miał 0/6 z gry, z kolei Przemysław Szymański 0/5.

Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 79:68 (15:16, 16:16, 26:21, 22:15)

Trefl: Anthony Ireland 24, Jakub Karolak 19, Nikola Marković 17, Filip Dylewicz 14, Artur Mielczarek 3, Piotr Śmigielski 2, Marcin Stefański 0, Grzegorz Kulka 0, Michał Kolenda, Tyler Laser 0.

MKS: Kerron Johnson 15, Byron Wesley 14, Jeremiah Wilson 8, Witalij Kowalenko 7, Jakub Parzeński 7, Przemysław Szymański 5, Piotr Pamuła 4, Bartłomiej Wołoszyn 4, Marcin Piechowicz 4.