NCAA: Przemysław Karnowski już w III rundzie

W sobotę na akademickich parkietach w USA zaprezentował się jeden nasz rodak. Przemysław Karnowski wraz z zespołem odnieśli cenną wygrana w II rundzie.

Stanisław Grabowski
Reuters / James Snook-USA TODAY Sports
Gonzaga Bulldogs (34-1) awansowała już do III rundy w trakcie trwania Tournamentu pokonując właśnie uczelnię Northwestern Wildcats 79:73. Początek pojedynku do stanu 6:6 był wyrównany. Wtedy też zespół Przemysława Karnowskiego zanotował serię 12:0, która pozwoliła odskoczyć od rywala. Do przerwy Gonzaga prowadziła już 38:20 i nic nie zapowiadało emocji.

Jednak druga połowa to zdecydowanie lepsza gra Northwestern (53:41), co spowodowało, iż nie była pogromu. Drużyna naszego centra kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń pozwalając rywalom zejść na maksymalnie pięć "oczek". Ostatecznie Gonzaga zwyciężyła 79:73. Karnowski zapisał na swoim koncie 9 punktów (3/6 za 2, 3/3 za 1), 4 zbiórki i 2 asysty. 20 "oczek" dla zwycięzców dorzucił Nigel Williams-Goss, który był najjaśniejszą postacią tych zawodów. Po 14 punktów dodali Jordan Matthews i rezerwowy Zach Collins.

W nadchodzący czwartek gracze Bulldogs już w III rundzie walki o mistrzostwo NCAA zmierzą się z numerem cztery West Region West Virginia Mountaineers. Drużyna Macieja Bendera (Polak nie zagrał) pokonała Notre Dame 83:71.

Czy Gonzaga Bulldogs ma szansę wygrać całe rozgrywki w lidze NCAA?